За невидачу депозитів банкірів будуть саджати на 7 років

У ВР зареєстровано законопроект, який передбачає ув'язнення строком від 5 до 7 років за невидачу банком депозитів.

Депутати пропонують запровадити кримінальну відповідальність за невидачу депозитів.

Це передбачено законопроектом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідальності за невидачу банківського вкладу)", зареєстрованим у Верховній раді. Ініціатором законопроекту виступив депутат від БЮТ Юрій Прокопчук.

Серед "крутих і непопулярних заходів", окрім штрафів, що накладаються на банки, ще й можливість нести кримінальну відповідальність, зокрема, позбавлення волі строком від 5 до 7 років.

Згідно із законопроектом, пропонується ввести нову статтю до Кримінального кодексу України. Новою статтею передбачається:

- за умисне порушення умов депозитного договору (невидачу банківського вкладу і відсотків по ньому на першу вимогу вкладника) – штрафи, позбавлення волі на строк до 5 років;

- порушення, здійснене повторно або за попередньою змовою, або в крупних розмірах спричиняє позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.

Як відзначає автор законопроекту, прийняття цих змін "додасть упевненості громадянам-вкладникам і підтримає всю банківську систему, а в цілому і економіку України в період нестабільної економічної ситуації, а також стимулює суб'єктів банківської діяльності належним чином виконувати зобов'язання по збереженню і поверненню вкладів (депозитів) громадян".

Останнім часом українці вдаються до відчайдушних дій для того, щоб повернути свої депозити з банків.

10 квітня у харківському відділенні банку "Надра" дві жінки намагалися вчинити акт самоспалення. Таким чином 67-річна мати і 48-річна дочка протестували проти неповернення вкладів.

Раніше невдоволені вкладники приковували себе ланцюгами до банківських дверей, вдавалися до голодування чи намагалися блокувати роботу установи.

Читайте також:

Ющенко: українці припинили забирати гроші з банків

У НБУ стверджують, що не забороняли банкам достроково повертати депозити

Нацбанк пояснив, що гривня зміцнила позиції без його допомоги

Мати і донька підпалили себе у відділенні банку "Надра"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: