Депутати відклали мораторій на злиття "Нафтогазу"

Парламентарі не змогли подолати вето президента на закон і 320 голосами відправили його на доопрацювання в комітет.

Верховна рада відправила на доопрацювання законопроект, який дозволить не допустити реорганізації чи злиття НАК "Нафтогаз України".

Депутати не підтримали пропозицію президента до закону №4552 "Про внесення змін до деяких законів щодо недопущення відчуження об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації", повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

Парламентарі не змогли подолати вето президента на закон і 320 голосами відправили його на доопрацювання в комітет.

Глава держави пропонував вилучити із документа норму, яка зобов'язує уряд погоджувати з парламентом питання реорганізації, ліквідації, злиття та поглинання об'єктів держвласності, які заборонені до приватизації.

Глава підкомітету Комітету з питань економічної політики Олександр Бондар відзначив, що реорганізація і ліквідація підприємств за рішенням Кабміну є прихованою приватизацією.

"Станом на 2009 рік із 1800 об'єктів, заборонених до приватизації, 140 об'єктів практично вилучені із цього переліку рішенням уряду", - зазначив він.

Бондар підкреслив, що за аналогічною схемою був виведений із держвласності Херсонський машинобудівний завод.

"Президент повернув стару норму, тепер за рішенням Кабінету міністрів все це можна зробити і ось вам приклад: захочуть створити спільне підприємство між "Нафтогазом" і "Газпромом", без жодного рішення Верховної ради уряд приймає рішення про злиття, реорганізацію або ліквідацію, і цей об'єкт переходить у власність іншої держави", - пояснив він.

Читайте також:

"Нафтогаз" віддав RUE 3,5 млрд кубометрів газу

Російський газ для України знову подорожчає

RosUkrEnergo завершує свою діяльність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: