Депутати витратили майже всі гроші з бюджетної "заначки"

За два з половиною тижні до кінця року Верховна рада нарешті ухвалила поправки до бюджету. Грошей на соціальні програми в січні може не вистачити.

Парламент виділив дотації Пенсійному фонду і НАК "Нафтогаз України" у розмірі 9,8 млрд грн.

При цьому, пише "Комерсант-Україна", аби профінансувати витрати бюджету в повному об'ємі, депутати пішли на безпрецедентний і ризикований крок - дозволили Мінфіну витратити понад 12 млрд грн. з єдиного казначейського рахунку.

Таким чином, в 2009 році уряд може залишитися без перехідних залишків, з яких фінансуються соціальні програми на початку січня.

Проте експерти не вбачають у цьому проблеми навіть в умовах зменшення податкових надходжень. Так, наразі на рахунку є 18,2 млрд грн., тобто, кошти ще залишаться. Решту чиновники планують відновити за 5 років.

Але слід урахувати, що перехідні залишки традиційно використовуються для покриття касових розривів бюджету, адже захищені статті необхідно фінансувати вже на початку січня, а термін сплати багатьох податків доводиться на кінець місяця.

Так як "запас міцності" Кабмін витратить ще до кінця року, на початку 2009-го він ризикує зіткнутися з мінімальними залишками на єдиному казначейському рахунку і з проблемами неможливості виконувати свої соціальні зобов'язання в повному обсязі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: