Депутати ВР пропонують підвищити ціни на сигарети

З 1 травня акцизи на тютюнові вироби в Україні, цілком можливо, зростуть. Причому на 60%.

Депутати Верховної ради пропонують з 1 травня підвищити ставки акцизів на сигарети без фільтру в 2,2 рази та на сигарети з фільтром на 60%.

Відповідний законопроект зареєстрували у парламенті депутати Іван Кириленко, Олег Ляшко, Микола Томенко (усі - БЮТ), Леся Оробець, Олесь Доній, Владислав Каськів (усі -НУ-НС) і Юрій Мирошниченко (Партія регіонів).

Зареєстрований ними документ передбачає, що акциз на сигарети без фільтру становитиме 35 гривень за тисячу штук замість чинного тарифу в 15,6 гривні. За тисячу штук сигарет з фільтром доведеться платити 60 гривень замість нинішніх 37,5.

Законопроект також передбачає збільшення акцизу на всі тютюнові вироби з 16% до 20% і стягнення його в залежності не від обороту, а від максимальної роздрібної ціни.

Автори документа, крім того, пропонують збільшити розмір мінімального податкового зобов'язання на сигарети з фільтром із 47 до 100 гривень за тисячу штук, або на 1,06 гривні за пачку цигарок.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що в результаті запровадження нових ставок акцизу діапазон цін на сигарети з фільтром збільшиться з нинішніх 2,5-8,5 гривень за пачку до 3,75-10,5 гривні, або на 1,25-2 гривні.

"Таким чином, зростання цін на сигарети з фільтром становитиме в середньому 30-40%, а з урахуванням інфляції, 20%", - наголошується у записці.

Нагадаємо, тільки в лютому цього року ціни на тютюнові вироби та алкогольні напої в Україні зросли на 3,4%.

Головною причиною подорожчання сигарет стало те, що з 1 лютого по 30 червня минулого року Україна вже збільшила акцизи на цигарки без фільтру до 15,6 гривні за тисячу штук, на цигарки з фільтром - до 37,5 гривні замість тарифів у 12,5 і 30 грн., що діяли раніше.

У другому півріччі поточного року сигарети без фільтру повинні обкладатися акцизом у розмірі 19,5 гривні за тисячу штук, з фільтром – 45 гривень, у 2010-му - 27 і 52 гривні за тисячу штук відповідно.

З 2011 року в Україні діятиме акциз на сигарети без фільтру в розмірі 35 гривень за тисячу штук, з фільтром – 60 гривень за тисячу штук.

Читайте також:

Відкрито шлях до створення нешкідливих сигарет

В Україні не буде горілки дешевшої за 14 гривень

В США курців на екранах не буде

Щохвилини в світі гине 10 курців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: