Депутати запропонували збільшити дефіцит держбюджету на 157 млрд гривень

Депутати внесли в проект бюджету на 2010 рік поправки, що збільшують його витратну частину на 157 млрд грн.

Голова Верховної ради Володимир Литвин повідомив, що депутати внесли в проект бюджету на 2010 рік поправки, що збільшують його витратну частину на 157 млрд грн.

Усього парламентарії запропонували 878 змін, але не передбачили жодного реального джерела покриття витрат. Єдине, на чому депутати планують заощадити, - фінансування апаратів Секретаріату президента і Кабінету міністрів.

Потреби в бюджетному фінансуванні спікер Володимир Литвин оцінив в 157 млрд грн. "Потрібно налагодити спільну роботу з Кабміном, щоб прийняти висновки і рекомендації бюджетного комітету і направити їх до Кабміну, щоб не було взаємних звинувачень", - сказав він. Раніше і. о. міністра фінансів Ігор Уманський заявляв, що депутати збільшили видатки проекту держбюджету майже на 200 млрд грн. Литвин також додав, що погоджувальна рада 14 листопада прийняла рішення розглянути проект бюджету в сесійній залі 17 листопада, але в порядку денному, оприлюдненому на сайті Ради, питання про обговорення бюджету до кінця дня так і не з'явилося.

Як випливає з доопрацьованого проекту держбюджету-2010, парламентарії підготували до нього 878 поправок. Депутати, зокрема, попросили Кабмін при підготовці бюджету до другого читання переглянути макропоказники з урахуванням вартості газу, виключити із закону про бюджет податкові ініціативи, спільно з Нацбанком узгодити прогноз курсу гривні до долара (зараз - 7,5 грн / дол.) І визначити джерела фінансування дефіциту держбюджету. Крім того, запропоновано відмовитися від збору до Пенсійного фонду з безготівкових обмінних операцій і від обов'язкової виплати дивідендів всіма акціонерними товариствами в розмірі 30% прибутку, а також знизити розмір прибутку НБУ, що перераховується до держбюджету, з 10,5 млрд грн до 696 млн грн.

Більшість пропозицій спрямовано на збільшення видатків бюджету. Для підприємств паливно-енергетичного комплексу, зокрема НАК "Нафтогаз України" та НАЕК "Енергоатом", депутати просять збільшити обсяг держгарантій на 32,7 млрд грн, виділити 500 млн грн на погашення боргів вугільної та торфодобувної промисловостей за електроенергію і списати борг і пеню перед Пенсійним фондом.

Парламентарії наполягають на соціальних виплатах дітям війни, індексації стипендій, виплати премій медикам і вчителям, фінансування програм в регіонах - від будівництва доріг, мостів, шкіл, дитячих і спортивних майданчиків до реконструкції пам'яток. Наприклад, депутатам вкрай необхідна сума в 1,4 млн грн на реставрацію пам'ятника Олексію Стаханову у зв'язку зі святкуванням 75-річчя стахановського руху. Для продовження будівництва Куренівсько-Червоноармійської лінії метрополітену в напрямку Теремків у Києві потрібно 860 млн грн, колектора - 250 млн грн.

При цьому ні депутати, ні навіть бюджетний комітет не передбачили жодного нового джерела покриття цих витрат. Єдине, на чому вони мають намір заощадити, - фінансування апаратів Секретаріату президента і уряду до рівня 2009 року.

Для апарата Ради витрати, навпаки, запропоновано збільшити на 320,4 млн грн, зокрема на ремонт житлового фонду та фінансову підтримку санаторно-курортного комплексу. Багато поправок стосувалися фінансування конкретних територій - від областей до сіл.

Документ із такою кількістю змін депутати мають намір направити в Кабінет міністрів на доопрацювання, в першу чергу через його невідповідність Бюджетному кодексу і реальної макроекономічної ситуації.

За словами секретаря бюджетного комітету Алли Олександрівської (КПУ), всі запропоновані депутатами джерела додаткових коштів Кабмін зазвичай ігнорує.

Читайте також:

Дефіцит держбюджету становитиме 40 млрд. гривень

Рада не змогла винести вирок бюджету Тимошенко

Тимошенко збирається переписати бюджет-2010

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: