Депутати зареєстрували законопроект щодо подовження пільгового періоду розмитнення "євроблях"

Депутати зареєстрували законопроект щодо подовження пільгового періоду розмитнення "євроблях"

Фото: УНІАН

Водіям можуть "подарувати" додаткові три місяці

Народний депутат України Роберт Горват (фракція БПП), а також депутати Валерій Лунченко ( "Народний фронт") і Василь Петьовка ( "Воля народу") зареєстрували у Верховній Раді законопроект №9522, який передбачає подовження пільгового періоду розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації з 90 до 180 днів, тобто до 23 травня 2019 року.

"Зараз, переконаний, необхідність внесення таких змін (введення більш тривалого пільгового періоду розмитнення - ред.) буде очевидною для парламентаріїв. Упевнений, такий крок дозволить вирішити проблему авто на єврономерах ефективніше і з меншим навантаженням на автовласників ", - написав Горват на своїй сторінці в Facebook.

Власники "євроблях" залишають свої машини у Польщі, аби не платити мито та заставу

Власники "євроблях" залишають свої машини у Польщі, аби не платити мито та заставу

З початку дії пільгового періоду розмитнено понад 65 тис. авто на іноземній реєстрації, а до бюджету надійшло понад 4,1 млрд грн.

"З огляду на вкрай високу кількість бажаючих розмитнити авто за пільговими ставками і надмірну завантаженість українських митниць, на наступному тижні ми запропонуємо парламенту надати власникам авто на іноземній реєстрації додаткові три місяці для пільгової розмитнення", - написав депутат.

Нагадаємо, згідно з ухваленим законом в Україні з 25 листопада 2018 року до 22 лютого 2019 року діє пільгова ставка акцизу (з коефіцієнтом 0,5) для розмитнення авто на іноземній реєстрації протягом 90 календарних днів. Після чого охочі розмитнити авто платитимуть за оформлення повну ставку акцизу, а з травня набувають чинності жорсткі фінансові санкції, які фактично забороняють експлуатацію авто з іноземними номерами.

Повʼязані теми:

Наступна публікація