Депутати зробили перший крок до підняття цін на сигарети

Тютюнові вироби в Україні незабаром значно подорожчають.

Верховна рада ухвалила в першому читанні законопроект про ставки акцизного збору на тютюнові вироби.

За відповідне рішення проголосували 235 депутатів з 437 зареєстрованих в залі. Не підтримали його депутати від ПР та КПУ.

Законопроектом передбачається внесення змін до закону про ставки акцизного збору на тютюнові вироби, якими встановлено ставку акцизного збору у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) на:

сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями, та сигарили (тонкі сигари), з вмістом тютюну у розмірі 60 грн. за 100 шт. (замість діючих 100 грн за 1000 шт.);

на тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн "гомогенізований" або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції – у розмірі 25 грн. за 1 кг (замість 0 грн.).

Також пропонується встановити ставки акцизного збору у процентах до максимальної роздрібної ціни реалізованого товару (продукції) на зазначені види продукції у розмірі 20%.

Проектом також передбачається підвищити розмір мінімальної частки податкового зобов'язання із сплати акцизного збору за кожну власну назву:

сигарет без фільтра, цигарок до 50 грн. за 1000 шт. (замість діючих 18 грн.);

сигарет з фільтром – до 100 грн. за 1000 шт. (замість 40 грн.).

Реалізація законопроекту забезпечить надходження до держбюджету протягом дев'яти місяців 2009 року додатково 3,7 млрд. грн.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що в результаті запровадження нових ставок акцизу діапазон цін на сигарети з фільтром збільшиться з нинішніх 2,5-8,5 гривень за пачку до 3,75-10,5 гривні, або на 1,25-2 гривні.

Нагадаємо, тільки в лютому цього року ціни на тютюнові вироби та алкогольні напої в Україні зросли на 3,4%.

Головною причиною подорожчання сигарет стало те, що з 1 лютого по 30 червня минулого року Україна вже збільшила акцизи на цигарки без фільтру до 15,6 гривні за тисячу штук, на цигарки з фільтром - до 37,5 гривні замість тарифів у 12,5 і 30 грн., що діяли раніше.

У другому півріччі поточного року сигарети без фільтру повинні обкладатися акцизом у розмірі 19,5 гривні за тисячу штук, з фільтром – 45 гривень, у 2010-му - 27 і 52 гривні за тисячу штук відповідно.

Читайте також:

Депутати ВР пропонують підвищити ціни на сигарети

Відкрито шлях до створення нешкідливих сигарет

В Україні не буде горілки дешевшої за 14 гривень

Щохвилини в світі гине 10 курців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: