Держава купить селянам техніку

Мінагропром обіцяє компенсувати українським аграріям витрати на придбання імпортної техніки.

Юрій Мельник
УНІАН
Відомство Юрія Мельника обіцяє допомогти українським аграріям.
Міністерство аграрної політики України пропонує з 2008 року компенсувати аграріям придбання сільськогосподарської техніки, що не виробляється в Україні.
 
Про це міністр агрополітики Юрій Мельник повідомив сьогодні в ході виїзної колегії міністерства з питань розвитку бурякоцукрового комплексу.
 
"Ми домовилися з Міністерством промислової політики України і з Міністерством економіки про те, що буде сформовано перелік техніки, що не виробляється в Україні і в якій є гостра потреба вітчизняних товаровиробників, і ми пропонуватимемо, і думаю, що знайдемо підтримку і в Міністерстві промполітики, і в Мінекономіки, щоб наступного року техніка з цього переліку знайшла підтримку за державними програмами. Або це буде лізинг, або це буде часткова компенсація її вартості, або це буде часткова компенсація по кредитах, залучених на її закупівлю", - повідомив Мельник.
 
Крім того, він зазначив, що Міністерство агрополітики підтримує Мінпромполітики в тому, що має бути програма підтримки заводів сільськогосподарського машинобудування.

"Ми за те, щоб наші заводи отримали доступ до здешевлених кредитів і могли технічно переоснащуватися… для того, щоб виробляти конкурентноздатну техніку", - сказав Мельник.
При цьому він підкреслив, що вітчизняний агропромисловий комплекс сьогодні потребує якісної сільськогосподарської техніки.
 
Міністр зазначив, що вже цього року були прийняті зміни до порядку використання державних коштів на часткову компенсацію вартості залучених кредитів. "Ввели туди норму, що за ті кредити, що були взяті в 2005-2006 роках на придбання іноземної техніки, поточного року буде проведена часткова компенсація ставок". 

"Ми, міністерство й держава в цілому, не повинні стояти осторонь процесу придбання іноземної техніки тими підприємствами, що на сьогоднішній день знайшли для цього кошти й мають технічну потребу", - сказав Мельник.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: