Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держава повинна відмовитися від повної гарантії за депозитами фізосіб в "Ощадбанку" – НБУ

"Ощадбанк" повинен стати учасником Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Протягом найближчих кількох років в українських державних банках проведуть суттєві реформи. Зокрема, хочуть продати частки держави в них, перепрофілювати.

Один із "сюрпризів" чекає на вкладників-фізосіб "Ощадбанку" – держава має відмовитися від повного гарантування їхніх вкладів, фінустанова стане членом Фонду гарантування вкладів фізосіб. А це означає, що в разі визнання банку неплатоспроможним його вкладники отримають через Фонд лише до 200 тис. грн (передбачені в чинному законодавстві).

"Національний банк рекомендує в максимально стислі строки змінити принципи призначення членів наглядових рад і виконавчих органів державних банків. Необхідно розпочати реалізацію бізнес-стратегії державних банків та посилити спеціалізацію АТ "Ощадбанк" та АТ "Укрексімбанк". Держава повинна протягом двох наступних років відмовитися від повної гарантії за депозитами фізичних осіб в АТ "Ощадбанк", а банк повинен стати учасником ФГВФО. Відмова від гарантій жодним чином не вплине на готовність держави підтримувати банк у разі необхідності. Критично важливим є залучення приватних інвесторів/МФО до АТ "Ощадбанк" та АТ "Укрексімбанк" та відмова держави від володіння всіма іншими банками", – ідеться в звіті НБУ про фінансову стабільність, який оприлюднили сьогодні, 9 червня.

Звіт Нацбанку про фінансову стабільність from tsnua

Залиште свій коментар

Вибір редакції