Держава забере собі "Надру", "Родовід" і ще чотири проблемних банки

Уряд проведе рекапіталізацію банків тільки після того, як отримає контроль над ними.

Уряд отримає 91,8% акцій банка "Надра", 99% акцій "Укрпромбанка", банка "Київ" та "Родовід Банка". "Укргазбанка" та "Імексбанка" – на 75% + 1 акція.

Про це заявила прем’єр Юлія Тимошенко.

Раніше серед банків, що підлягають рекапіталізації, називали також "Фінанси і кредит", але в кінцевому переліку його немає.

За чутками, його власник, депутат від БЮТ Костянтин Жеваго, просто не хоче віддавати державі більше 50% акцій. Сумніви не полишають також власника "Укргазбанку", депутата-регіонала Василя Горбаля.

"Ідея в цілому може бути й непогана, але найважливіше – умови і деталі. Наприклад, що буде менеджментом банку", - заявив Горбаль.

Щоправда, якщо банк відмовиться від передачі акцій, то на рефінансування йому можна не очікувати – вже натякають урядові експерти.

"У великих банків не буде виходу: або він приймає допомогу від держави, або шукає кошти серед акціонерів, або шукає нового інвестора. Іншого не дано. В іншому випадку банк просто не зможе виконувати свої зобов’язання перед вкладниками. Відповідно, він буде просто ліквідований", - заявив ведучий економіст БЮТ Юрій Полунєєв.

Навіть якщо банки буде рекапіталізовано, це ще не значить, що у тих же "Надрах", "Києві" чи "Укрпромбанку" розморозять депозити, термін по яким вже сплив.

"Зараз у банки зайдуть гроші, але якщо паралельно почнеться відтік депозитів, рекапіталізація просто втрачає сенс", - зазначив аналітик "Простобанк консалтинг" Ростислав Майкович.

"Дії Кабміну можуть хіба що вселити надію вкладникам на те, що з їхніми банками в майбутньому нічого не станеться. Але, вочевидь, поки що депозити залишаться замороженими", - сказав він.

Нагадаємо, 17 квітня на засіданні уряду було ухвалене рішення про рекапіталізацію семи комерційних банків України та визначено обсяги для входження держави в капітал цих банків.

Читайте також:

В НБУ нарахували 26 банків, які можна рекапіталізувати

Уряд назвав перелік банків, які отримають гроші у першу чергу

Сорос пророкує Україні дефолт

Українським банкам дадуть 44 млрд. Виживуть тільки найсильніші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: