Держава відвернулась від проблемних банків

Процес націоналізації банків досі не розпочався, хоча банкіри чекають ще від квітня. Причина банальна - нестача грошей.

Націоналізація банків знову відкладається. Ще вчора перші три щасливчики мали віддати державі акції, в обмін на майже 9 млрд. гривень. Однак процес досі гальмує. Економісти вже не вірять в ефективну допомогу банкам. Пояснюють це відсутністю у держави грошей. НБУ і далі заспокоює.

Процесу націоналізації банків досі не увімкнули зелене світло, разом з тим час грає проти банкірів: щодалі влада затягує процес, то більше грошей потрібно на реанімацію банків.

Вчора три перші банки-"прохачі" – "Київ", "Родовід" та "Укргазбанк" - начебто мали отримати жадану допомогу. Однак уряд відповідного рішення так і не ухвалив. Банкіри чекають ще від квітня. Причина банальна - нестача грошей.

"Грошей у державному бюджеті на рекапіталізацію не існує. І це омана що можна 44 мільярди з бюджету взяти, не буде такого", - переконаний експерт з економічних питань Олександр Рябченко.

Саме стільки сім банків просили у держави. Апетити, щоправда, з часом довелося відчутно вгамувати. І чекати з простягнутою рукою. У Нацбанку вкотре заспокоюють - націоналізація вже поруч.

"Фінішна пряма вже можна казати, тому що вона дійсно вже на завершальному етапі. Процес безумовно складний і треба врегулювати його у законодавчому полі", - пояснює голова департаменту зовнішньоекономічних зв'язків Нацбанку Сергій Круглик.

Хоча головний камінь спотикання все одно - гроші. Держава хоче заощадити. І скупити акції фінустанов чи не за копійки. Власники банків від цього не у захваті. Той-таки "Імексбанк" начебто знайшов інші джерела фінансування. А "Фінанси та кредит", які теж стоять у черзі за допомогою, розмірковують. Мовляв, становище банку поліпшилося.

"Ми сьогодні на щастя не припиняли платежі, ми платимо, видаємо внески, тому тема не така актуальна, як чотири місяці тому", - розповідає голова правління банку "Фінанси та кредит" Володимир Хливнюк.

А ось у таборі іншого претендента на націоналізацію - "Укргазбанку" - настрої інші. Там чекають допомоги.

"Наразі це напевно є єдиний шлях з точки зору стабілізації фінансового, банківського сектору, тим більше, що ми бачимо, що ситуація в економіці тільки погіршується", - каже почесний президент "Укргазбанку" Василь Горбаль.

Натомість, чи буде з помпою анонсована урядом націоналізація ефективною? Особливо з огляду на хронічну нестачу у держави коштів. Експерти певні, допомога буде мінімальною і втримає банки на плаву лише на якийсь час.

"Бо тих грошей, які держава може завести у статутний фонд банку і взяти там 90 відсотків акцій, може зовсім не вистачити, щоб погасити внутрішню пожежу у банку", - каже експерт Олександр Рябченко.

Економісти у діях влади вбачають значну частину піару. Хоча в НБУ переконують - позаду титанічна робота.

"Була зроблена колосальна робота по вивченню стану банків, - стверджує Сергій Круглик. - Буде досить коштів, щоб продовжити роботу по налагодженню нормальної роботи банку".

Коли ж фінустановам підставлять плече - досі незрозуміло. Вкотре це пророкують найближчими днями і очікують позитивного рішення уряду.

Читайте також:

22 українських банки мають проблеми з платежами

Банк "Надра" намагався вивести гроші вкладників за кордон

Жертва кризи: в Україні буде ліквідовано банк "Причорномор'я"

Рада дозволить громадянам забирати гроші з проблемних банків

ВідеоРекапіталізацію відкладено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: