Державним підприємствам дозволили бартерні розрахунки

Експерти, пригадуючи дев’яності, говорять про бартер, як головний спосіб ухиляння від податків.

В українську економіку повертається бартер. Тепер вже між державними підприємствами. Уряд дозволив залізничникам, вугільникам та енергетикам здійснювати взаєморозрахунки.

Самі учасники нової схеми бартер заперечують. Сплачувати обіцяють грошима під пильним контролем міністерства економіки.

В підсумку – має пожвавитись економіка та зупинитись зростання заборгованостей у стратегічних галузях.

У шахтарів не купують вугілля, у тепловиків надлишок енергії, залізничники працюють в півсили. І один одному заборгували мільйони. Розрубати економічний вузол вирішили новою схемою.

Експерт Дмитро Боярчук вважає бартерні схеми між державними монополіями небезпечними. Через відсутність обігових коштів виникнуть проблеми з виплатою податків або зарплат. До того ж бартер – це як бур’ян. Швидко розростається. А основний негатив бартеру – його дуже важко викорінити.

Називати нову схему бартером некоректно, запевняють її учасники. Тому що розраховуватимуться грішми, а не товаром. Залізничники показують свою формулу роботи з вугільниками та енергетиками.

"Донецька залізниця відкриває у повноваженому банку рахунок, перераховує гроші ДП "Енергоринок", "Енергоринок" на енергогенеруючі компанії, ті перераховують за вугілля і вони оплачують нам за перевезення", - пояснює представник "Укрзалізниці" Сергій Карпенко.

Таку круговерть грошей у новій схемі пояснюють просто - це платіжна дисципліна

Вугільники теж цілком за. Вони отримують своєрідні пільги щодо залізничних перевезень.

"Дане розпорядження дозволяє нам якийсь певний час перевозити вугільну продукцію не в повному обсязі без передоплати", - каже керівник ДП "Вугілля України" Олег Погодін.

У комітеті Верховної ради з питань ПЕК стверджують, що так легше проконтролювати, так важче вкрасти, так краще зберегти платоспроможність цих підприємств.

Нинішня схема працюватиме до кінця року. Проте все частіше в головну економічну формулу "товар-гроші-товар" українці вносять корективи. Експерти, пригадуючи дев’яності, говорять про бартер, як головний спосіб ухиляння від податків.

Читайте також:

У Білорусі видають зарплату дровами

Кабмін звільнятиме податківців за недобір грошей до бюджету

За телерекламу в Росії платять кросівками та машинами

Біржа обміну по-українськи: цукор на автомобіль

ВідеоДержпідприємствам дозволили бартер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: