Державний банк відсудив у компанії Ахметова 2,7 мільярда гривень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Справа стосується прострочених облігацій.

Компанія "ЕСУ", що належить мільярдеру Рінату Ахметову, повинна виплатити державному "Укрексімбанку" 2,73 млрд грн у справі щодо прострочених облігацій, що були випущені 2013 року та мали бути погашені в березні 2017-го.

Таке рішення ухвалив Господарський суд Києва 23 січня, частково задовольнивши позов "Укрексімбанку" до ТОВ "ЕСУ" в справі №910/7149/17, пише FinClub.

У рамках цього спору суд ще 2017-го заарештував 92,79% акцій "Укртелекому", які належать ТОВ "ЕСУ" (кінцевий бенефіціар - Рінат Ахметов).

У березні 2017 року компанія "ЕСУ" мала погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак не зробила цього (тобто допустила дефолт). Найбільші держателі цих паперів - "Ощадбанк" та "Укрексімбанк", у портфелі кожного з цих державних банків були облігації на суму близько 2 млрд грн. Перевипуск цих паперів сприяв процесу приватизації "Укртелекому" та переходу компанії під контроль Ахметова.

2015 року "Укртелеком" приєднався до переговорів "ЕСУ" з "Ощадбанком" і "Укрексімбанком" щодо боргу його власника за облігаціями. Тоді "Укртелеком" взяв на себе зобов'язання викупити у них облігації "ЕСУ" загалом на 2 млрд грн (по 1 млрд грн у кожного з держбанків) та сплатити відсотки в строк не пізніше 15 березня 2017 року. У заставу держбанкам були передані акції "Укртелекому". Планувалося, що погашення боргів відбудеться за рахунок коштів від продажу 3G-оператора "Тримоб" для "МТС Україна", але ця угода зірвалася через незгоду Фонду держмайна на її проведення.

У грудні 2019 року "Ощадбанк" відкликав позов до "Укртелекому" на 1,1 млрд грн та повідомив про досягнення домовленості з компанією про поетапне та повне погашення заборгованості.

Раніше повідомлялося, що Ахметов підписав мирову угоду в суперечці щодо продажу "Укртелекому".

Відео Український мільярдер Ахметов придбав один з найдорожчих будинків у світі

Вілла розташована на лазурному узбережжі Франції, на пагорбі в середині півострова Кап-Фера у місті Ніцца. Будинок було збудовано 170 років тому. На ділянці майже 5,5 гектарів колись був сад оливкових дерев, а маєток належав родині мера міста Ніцца. На початку минулого століття його придбав король Бельгії Леопольд Другий. За кілька років він перетворив його на палац із ботанічним садом і елітними інтер’єрами.  

Український мільярдер Ахметов придбав один з найдорожчих будинків у світі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції