Держборг Білорусі за півроку виріс на 83%

За перше півріччя поточного року державний борг республіки Білорусь збільшився на 82,5% до 11 мільярдів доларів.

За перші шість місяців 2011 року держборг Білорусі збільшився на 82,5% і на 1 липня склав 69,95 трильйона білоруських рублів (понад 14 млрд доларів), повідомили у Мінфіні республіки.

На 1 липня об'єм білоруського держборгу досяг 36% ВВП країни. Станом на 1 червня держборг Білорусі, як повідомляв раніше Белстат, складав 64,59 трильйона місцевих рублів (більше 13 млрд доларів). Тільки впродовж травня борг країни виріс на 51,4%. Для порівняння, на початку 2009 року держборг Білорусі оцінювався в 3,7 млрд доларів, а на початку 2010-го - в 7,9 млрд.

У червні держборг Білорусі збільшився ще на 8,3%. У білоруському Мінфіні вказали, що ріст боргу в червні стався за рахунок зовнішніх запозичень, зокрема отримання першого траншу (800 млн доларів) з антикризового кредиту ЕврАзЕС. Крім того, на збільшення боргу вплинув випуск Білоруссю держоблігацій для фінансування будівництва першої у країні АЕС.

Зовнішній держборг Білорусі на 1 липня досяг 11,66 млрд доларів, за півроку збільшившись на 20,3%. Згідно із законом про бюджет, в поточному році ліміт зовнішнього держборгу країни встановлений на рівні 13 млрд доларів.

Нагадаємо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Як повідомлялося, інфляція в Білорусі за перше півріччя складе 33-34%, і країна, яка переживає економічну кризу, вийде у світові лідери за цим показником.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: