Держборг України за місяць зріс на мільярд доларів

Згідно з даними українського уряду, станом на грудень 2010 року сукупний держаний борг країни становить 52,2 мільярди доларів.

За уточненими даними Міністерства фінансів, сукупний державний (прямий) і гарантований борг України в листопаді 2010 року виріс на 2%, або на 1,033 млрд доларів - до 52,264 млрд доларів.

Як повідомив Мінфін, в січні-листопаді держборг збільшився на 31,3%, або на 12,541 млрд доларів.

Основна відмінність уточнених даних Мінфіну від обнародуваних у кінці грудня - це включення до складу гарантованого боргу кредиту VTB Capital на 440,8 млн доларів,залучення під державні гарантії або Державною інноваційною фінансово-кредитною установою (ГИФКУ), або "Укравтодором".

Згідно з даними Мінфіну, прямий держборг в листопаді цього року виріс на 0,7%, або на 274 млн доларів, - до 39,195 млрд доларів переважно за рахунок випуску облігацій внутрішньої держпозики на 7,4 млрд грн. для капіталізації НАК "Нафтогаз України". Зовнішній прямий держборг за листопад знизився на 1,7%, або на 373 млн доларів, - до 21,56 млрд доларів.

З початку року прямий держборг виріс на 37,9%, або на 10,767 млрд доларів, у тому числі зовнішній - на 26,7%, або на 4,54 млрд доларів

Нагадаємо, раніше екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник заявив, що через кредити країни кожен українець заборгував по 8 тисяч гривень.

"8800 гривень - стільки кожен українець повинен за кредитом. Це лише основна позика - без відсотків. Насправді до 405 треба ще додати мільярдів 30 юридично ще незафіксованого боргу за газ. Так звана газова угода щодо Чорноморського флоту містить норму, яку майже ніхто не помітив - знижка на газ, яка в кінці року буде оформлятися боргом України перед Росією", - зазначив він.

Читайте також:

Уряд продовжує вганяти "Нафтогаз" у боргову яму

Через борги уряду 11 тисяч солдатів залишаться без харчування

Через кредити країни кожен українець заборгував по 8 тисяч

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: