Держборг Японії сягнув критичного рівня

Уряд готує всеосяжну реформу державної бюджетної політики, яка зокрема передбачає введення 5% податку на споживання.

Японія досягла такої критичної позначки, за якою вона ризикує втратити інвесторську довіру, якщо не зможе прийняти програму скорочення гігантського державного боргу.

Про це заявив новий міністр економіки і бюджетної політики країни Каору Йосано.

"Ми можемо, як у страшному сні, одного разу зіткнутися з підвищенням довгострокових ставок. Отже, нам треба бути дуже обережними, щоб не втратити довіри до нашої економіки і нашого уряду", - наголосив він.

Прем'єр-міністр Японії Наото Канн запросив давнього опозиціонера Йосано до уряду минулого тижня, щоб той допоміг в ув'язненні міжпартійного угоди щодо бюджетної реформи.

Нині уряд Японії готує всеосяжну реформу державної бюджетної політики, яка зокрема передбачає введення 5% податку на споживання.

Побоювання щодо розмірів держборгу Японії та її хронічного бюджетного дефіциту стають все більш явними в умовах боргових проблем Європи.

Хоча нині у Японії не виникає проблем з рефінансуванням своєї заборгованості і покриттям поточного дефіциту при прибутковості 10-річних держоблігацій на рівні менше 1,25%, Йосано попереджає, що така милостива ситуація не може зберігатися вічно.

"Умови, в яких існує Японія, можуть змінитися відразу", - заявив міністр.

У 2012 фінансовому році Японії, імовірно, доведеться покривати бюджетний дефіцит за рахунок залучення коштів на ринках державних боргових зобов'язань третій рік поспіль.

Розмір держборгу Японії незабаром може перевищити позначку в 200% ВВП.

Читайте також:

Японія готова вивести Україну з кризи

Україною не цікавляться інвестори

Інвестори тікають з Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: