Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держбюджет-2010 визнано невідповідним Конституції

Конституційний суд оголосив незаконними низку положень держбюджету, за якими країна жила в 2010 році.

Конституційний суд визнав неконституційними низку положень державного бюджету на 2010 рік. Відповідне рішення оголосив глава КС Анатолій Головін.

Зокрема, КС визнав неконституційними положення статей 14, 24, 64 закону "Про держбюджет на 2010 рік", а також пункти 7-13 розділу 7 "Заключні положення".

Стаття 14 закону передбачає, що під час здійснення державних позик і надання державних гарантій міністр фінансів за дорученням Кабміну має право приймати зобов'язання від імені України, пов'язані зі здійсненням таких позик.

Стаття 24 передбачає внесення змін до частини 2 статті 21 закону "Про приватизацію держмайна", що дає змогу в процесі приватизації державного майна оплату його вартості у вільно конвертованій іноземній валюті.

Стаття 64 закону встановлює, що до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства 1 і 2 групи або інвалідами 1 групи; особи, які проживають разом з інвалідами війни 1 групи й доглядають за ними за умови, що інвалід війни не перебуває в шлюбі; непрацездатні батьки; особи, які перебувають під опікою і піклуванням громадян, що мають право на пільги, і якщо вони живуть разом.

Пункти 7-13 заключних положень закону про держбюджет-2010 припиняють дію в 2010 році закону "Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат" і окремих положень Кодексу про надра, законів "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами й державними цільовими фондами" і "Про нафту й газ".

Відповідно до рішення КС, всі визнані неконституційними положення закону "Про держбюджет-2010" втрачають чинність від дня прийняття КС цього рішення.

Нагадаємо, після затвердження парламентом 27 квітня проекту держбюджету-2010 низка експертів і депутатів Ради заявили, що цим документом уряд встановив ручне регулювання економіки.

У червні 54 депутати Ради направили до КС подання про відповідність Конституції окремих положень держбюджету-2010.

Читайте також:

До Нового року 8 міністерств можуть ліквідувати

У 2010 році на об'єкти Євро-2012 витрачено 14 мільярдів бюджетних гривень

З Нового року в Україні зростуть зарплати і пенсії

Дефіцит держбюджету вже перевищив річний орієнтир

Залиште свій коментар

Вибір редакції