Держбюджет-2021 схвалила Рада у першому читанні: що буде з гривнею і як можуть змінитися зарплати та пенсії

Держбюджет-2021 схвалила Рада у першому читанні: що буде з гривнею і як можуть змінитися зарплати та пенсії

Фото: Національний банк України

Імовірно, проголосують за держбюджет напередодні Нового року.

Проєкт держбюджету на 2021 рік схвалила за основу у першому читанні 5 листопада Верховна Рада. Проєкт бюджету підтримали "Слуги народу", "Батьківщина" і мажоритарники. Загалом "за" проголосували 275 парламентарів. Але перед остаточним ухваленням кошторису наприкінці року планують істотно змінити його.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ціни у 2021 році, як передбачає уряд, зростуть дещо більше, аніж на 7%. Не очікують й значного знецінення гривні. Середньорічний курс долара, прогнозують на рівні 29,10 грн.

Мінімальна зарплата має зрости до шести тисяч гривень від 2021 року, а від липня - 6,5 тисяч гривень. Дещо збільшиться і мінімальна пенсія, яка має сягнути від 1 січня - 1769 грн, а до кінця року зросте майже до двох тисяч.

На боротьбу з епідемією заклали 19 мільярдів гривень. Передбачили і гроші на закупівлю вакцини від коронавірусу, якщо вона з'явиться.

Держбюджет 2021: на боротьбу з епідемією коронавірусу заклали 19 мільярдів

Держбюджет 2021: на боротьбу з епідемією коронавірусу заклали 19 мільярдів

Проєкт бюджету деяким депутатам не подобається, вони вже подали до нього 2,5 тисячі поправок. Але до другого читання бюджет відредагують.

Різниця між доходами і видатками у 270 мільярдів гривень. Позичити таку суму немає можливості, оскільки через рішення КСУ великі міжнародні кредитори не поспішають давати позику.

"Ухвалення бюджету в першому читанні відкриває перед Україною можливість завершувати діалог з нашими міжнародними партнерами і вже наступного тижня відбудеться черговий раунд перемовин з МВФ, Світовим банком, з ЄС", - сказав прем'єр Денис Шмигаль.

Знайти голоси до другого читання буде значно важче. Доведеться задовольняти і депутатські побажання, і президентські вимоги про збільшення видатків на оборону. Водночас дефіцит бюджету від уряду вимагають скоротити.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація