Держбюджет недоотримав 20 мільярдів гривень від акцизу з сигарет - Рахункова палата

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Аудитори вважають, що податківці мають більш прискіпливо контролювати тютюновий ринок.

Державна фіскальна служба за 2,5 року зібрала на майже 20 млрд грн менше акцизного податку з тютюну та тютюнових виробів, ніж прогнозувало Міністерство фінансів.

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

"За період 2017–перше півріччя 2019 року від акцизного податку з тютюну та тютюнових виробів до держбюджету надійшло понад 100 млрд грн. У 2017 році прогнозні показники виконано на 93%, у 2018-му – на 85%, у першому півріччі 2019-го – на 67%. Через це, за оцінками аудиторів, держбюджет не отримав за два з половиною роки майже 20 млрд грн. У середньому – 8 млрд грн на рік", - зазначив він.

За словами Пацкана, другою проблемою є нелегальний ринок.

"У 2018 році нелегальний ринок сигарет становив близько 4,5%. Через це до державного бюджету тільки акцизного податку не було сплачено близько 2 млрд грн. Таким чином, сумарно держбюджет недоотримує за рік близько 10 млрд грн. Це оціночні дані. Але навіть якщо насправді сума дещо менша, масштаби все одно вражають", - наголосив голова Рахункової палати.

На думку Пацкана, ДФС не забезпечила створення ефективної системи контролю за справлянням акцизного податку з тютюну та тютюнових виробів до держбюджету.

"Змінити ситуацію може впровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) "Електронна акцизна марка". Податківці мають більш прискіпливо та прозоро контролювати весь процес поширення сигарет та алкоголю – від виробництва чи імпорту до безпосередньо продажу споживачам. Акциз на сигарети – це ще одне джерело збільшення доходів державного бюджету", - резюмував Пацкан.

Через невиконання прогнозних показників від акцизу з сигарет держбюджет не отримав за 2,5 роки майже 20 млрд грн. Що ще виявили аудитори Рахункової палати і як зробити ефективнішою систему контролю за справлянням акцизного податку з тютюну та тютюнових виробів – дивіться у відео.

Опубликовано Валерій Пацканом Пятница, 29 ноября 2019 г.

Нагадаємо, міжнародна група компаній British American Tobacco призупинила роботу тютюнової фабрики "В.А.Т.-Прилуки". Відповідний лист компанія направила до Офісу великих платників податків ДФС. У зв’язку з припиненням виробництва "В.А.Т.-Прилуки" просить відкликати 25 млн акцизних марок і повернути 505 млн грн, сплачених за них. 

Невдоволення у тютюнової фабрики викликав законопроєкт №1049. Згідно з поправкою нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського, компанії-виробники повинні будуть продавати сигарети оптовим компаніям за ціною, що не перевищує 80% від максимальної роздрібної ціни. У British American Tobacco зазначили, що ці поправки роблять тютюнове виробництво в Україні нерентабельним. 

До винесення в залу на голосування ця правка пройшла через комітет із питань фінансів, податкової та митної політики, і її підтримав голосуванням і публічно відстоює заступник голови комітету Андрій Холодов.

Залиште свій коментар

Вибір редакції