Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держбюджет України недоотримав заплановані 105 мільярдів гривень – міністр

Гроші не надійшли з Нацбанку, від спецконфіскації та приватизації.

Державний бюджет України поки що не отримав 105 млрд грн, які були раніше заплановані у відповідному законі.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

Зокрема, не надійшов від Нацбанку прибуток у розмірі 38 млрд грн. Його не можуть перерахувати, бо цей процес має ухвалити Рада НБУ, повний склад якої не можуть затвердити вже рік. На початку липня парламент затвердив чотирьох членів Ради НБУ. Ще чотирьох повинен призначити президент, чого ще не сталося.

Ще 17 млрд грн хотіли отримали від великої приватизації (зокрема, від продажу Одеського припортового заводу), яку й досі не запустили.

50 млрд грн мали б надійти від спецконфіскації коштів, які були вкрадені з бюджету представниками минулої влади. Проте парламент досі не ухвалив відповідний закон, аби перерахувати ці кошти до держбюджету.

"Бюджетний процес передбачає, що кошти повинні були надходити планомірно протягом усіх семи місяців. А цього не сталося. У цілому бюджет недоотримав більше 100 млрд грн запланованих доходів. До цієї суми додамо зниження ставки єдиного соціального внеску з 38 до 22%, що зумовило зростання дефіциту Пенсійного фонду: з 80 до 145 млрд грн, і картина, як кажуть, "маслом", – наголосив Рева.

Раніше Мінфін озвучив основні цифри держбюджету на 2017 рік.

Залиште свій коментар

Вибір редакції