Держпідприємства зобов'язали перевести рахунки в державні банки

В Уряді заявляють, що це гарантує компаніям збереження коштів в умовах глобальної економічної кризи.

З 1 травня всі держпідприємства, підконтрольні Міністерству промислової політики, зобов'язані обслуговуватися виключно в "Ощадбанку" і "Укрексімбанку".

У міністерстві заявляють, що це гарантує компаніям збереження коштів в умовах кризи. Банкіри незадоволені спробами відібрати у них платоспроможних клієнтів, а їх профільні асоціації вже поскаржилися на неконкурентні дії Мінпромполітики.

"Сьогодні банк може працювати, а завтра – закритися, тоді як держава гарантує збереження засобів держпідприємств, - сказала керівник прес-служби Мінпромполітики Наталія Письмова.– Крім того, це спрощує процедуру фінансової допомоги підприємствам від держави, наприклад видачі кредитів під держгарантії».

Письмова не змогла повідомити, скільки компаній підкоряється міністерству, заявивши, що їх дуже багато, зокрема підприємства військово-промислового комплексу. Відзначимо, що тільки згідно закону №847-XIV в управлінні Мінпромполітики знаходяться 104 підприємства, які не підлягають приватизації.

Державні банки підтримують бажання міністерства розширити їх клієнтську базу. "Наш банк готовий прийняти багато клієнтів, не думаю, що з цим будуть якісь проблеми, - сказав член правління "Укрексімбанку" Володимир Гиріс. - Якщо підприємство кредитоспроможне, то йому даватимуть кредити". У прес-службі "Ощадбанку" відмовилися коментувати це питання.

Інші банкіри обурені рішенням Мінпромполітики. "Це рішення протирічить антимонопольному законодавству. Якщо комерційний банк кредитує держпідприємство, а державний банк не може, то чому саме держбанк повинен його обслуговувати?" – обурюється член наглядової ради асоціації Український кредитово-банківський союз, голова правління "Агрокомбанка" Олександр Новіков. За його інформацією, інші міністерства поки не пред'являли підконтрольним ним підприємствам аналогічних вимог.

Нагадаємо, раніше уряд Миколи Азарова зобов'язав усі державні підприємства перерахувати в держбюджет 30% свого чистого прибутку за 2009 рік

22 березня уряд ухвалив постанову, відповідно до якої підприємства, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, зобов'язані направити як дивіденди в держбюджет 30% свого чистого прибутку за 2009 рік.

Читайте також:

Найбільші українські банки рекордно скоротили свої прибутки

Уряд почав нарощувати державний борг

Названа десятка найпрозоріших банків України

Уряд наказав держпідприємствам поділитися з бюджетом третиною прибутків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: