Держревізор: незважаючи на кризу, українці стали жити краще

У Контрольно-ревізійному управлінні захистили Тимошенко та оприлюднили інформацію, згідно з якою доходи українців виросли на 10%, а держбюджет виконується чудово.

Минулого року, незважаючи на кризу, населення України стало жити краще, зокрема збільшило свої доходи.

Таким чином Головне Контрольно-ревізійне управління відреагувало на оприлюднену 6 жовтня головою Рахункової палати Валентином Симоненком інформацію про невиконання українського бюджету. Ці закиди в ГоловКРУ назвали недостовірними та упередженими.

“За об’єктивними даними Державного казначейства України, бюджет 2008 року виконаний", - відзначили ревізори. "До загального фонду державного бюджету у 2008 році надійшло 185 мільярдів 853 мільйони гривень, що на 47,4% (59 мільярдів 751,9 мільйона гривень) більше, ніж у 2007 році. Незважаючи на невиконання у листопаді–грудні 2008 року планових показників надходжень до загального фонду державного бюджету, в цілому за 2008 рік рівень виконання дохідної частини становив 102,8% (перевиконання становить 5 мільярдів 069,8 мільйона гривень)”, - наголосили представники КРУ.

Особливу увагу вони звернули на зростання життєвого рівня населення України та відзначили, що "абсолютно не відповідає дійсності ствердження, що в минулому році відбулося різке падіння життєвого рівня населення”.

За інформацією ГоловКРУ, завдяки зусиллям уряду середній розмір пенсії у 2008 році збільшився у 1,5 раза і становив 895 гривень, середньомісячна мінімальна заробітна плата становила 532,5 гривні (приріст - 23,8% відсотка), видатки на грошове забезпечення військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу було збільшено у середньому на 24,7%.

З метою поліпшення демографічної ситуації в Україні минулого року також було збільшено розмір соціальних гарантій у зв’язку із народженням дитини і повністю ці видатки профінансовано. Зокрема, розміри при народженні першої дитини, другої, а також третьої та наступної дитини у 2008 році дорівнювали 12 тисячам 240 гривням., 25 тисячам і 50 тисячам гривень відповідно.

Також у КРУ відзначили, що, попри світову фінансову кризу, яка вразила Україну в четвертому кварталі 2008 року, реальні доходи населення збільшились на 10,8%, що підтверджено даними Держкомстату.

У повідомленні ГоловКРУ також звертається увага на те, що “за висновками щодо виконання держбюджету-2008, затверджених колегією Рахункової палати, підтверджено, що бюджет 2008 року за загальним фондом перевиконано на більш як 5 мільярдів гривень" Отже, голова Рахункової палати України Симоненко оприлюднив не офіційну інформацію Рахункової палати, а особисту оцінку”, - відзначили ревізори.

За інформацією ГоловКРУ, "у виступі замість оцінки зусиль уряду, які дозволили вдвічі скоротити обсяг дефіциту державного бюджету (зокрема, бюджет 2008 року виконано з дефіцитом у 12,5 мільярда гривень, або 1,3% ВВП, при запланованому дефіциті у сумі 25 мільярдів гривень – 2,6% ВВП) Симоненко озвучив дані щодо дефіциту платіжного балансу. Зокрема, йшлося про його 13-мільярдний дефіцит, до якого уряд не має жодного відношення, оскільки згідно з чинним законодавством валютне регулювання і валютний контроль – це виняткова компетенція Національного банку”.

Також ревізори спростували звинувачення у невиконанні показників надходжень спецфонду бюджету, адресовані Кабміну: “Виникає запитання: чому Симоненко вважає, що за це невиконання, яке пов’язане із ненадходженням коштів від приватизації, несе відповідальність уряд, а не глава держави, указами якого зупинялися відповідні рішення Кабінету міністрів?!”.

У ГоловКРУ також звинуватили голову Рахункової палати в тенденційних оцінках роботи уряду Юлії Тимошенко і наданні недостовірної інформації про виконання держбюджету.

Ревізори закликали Рахункову палату бути нейтральною, а щодо Валентина Симоненка запропонували вжити відповідних заходів.

Нагадаємо, в той же час, народні депутати під час звіту про виконання бюджету на наступний рік жорстко розкритикували його. Крім того, вони не ухвалили жодного рішення щодо проекту держбюджету на 2010 рік.

Читайте також:

Верховна рада кинула бюджет Тимошенко напризволяще

Інфляція з початку року перевищила 16%

Більшість українських чиновників брешуть про свої доходи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: