Держстат констатує перше за останні п'ять років зростання промисловості на початку року

Дата публікації
Держстат констатує перше за останні п'ять років зростання промисловості на початку року

УНІАН

Показник за січень становить плюс 5,6%.

Протягом січня 2017 року промисловість України зросла на 5,6% порівняно з початком минулого року. Скоригований показник на ефект календарних днів становить 5,2%.

Такі дані наводить Державна служба статистики.

У Міністерстві економічного розвитку та торгівлі уточнюють, що востаннє в "мертвому" для бізнесу січні промисловість зростала у 2012-му.

"Для порівняння з міжнародною спільнотою у січні 2017-го в Казахстані промислове виробництво зросло на 4,9%, Білорусії – на 5,9%. Січневе зростання на 5,6% є вищим, ніж прогнозувалось. Основними чинниками, що вплинули на нього, є розширення сировинної бази сільського господарства, висока інвестиційна активність, зростання цін на світових ринках (зокрема на чорні метали), розширення фінансових можливостей суб'єктів господарювання (зростання виробництва споживчих товарів). Найбільше зростання спостерігалось у виробництві гумових і пластмасових виробів, неметалевої мінеральної продукції через високу інвестиційну активність; у машинобудуванні - внаслідок диверсифікації ринків збуту та збільшення внутрішнього попиту", - уточнили в Мінекономрозвитку.

Тим часом  металургія скорочує виробництво через блокування постачання вугілля з окупованого Донбасу. Через це Нацбанк попередив про можливе введення додаткових обмежень на валютному ринку.

Промисловці та підприємці презентували антикризову спільну програму влади і бізнесу

Промисловці та підприємці презентували антикризову спільну програму влади і бізнесу

Наступна публікація