Держстат нарахував практично нульову інфляцію

Держстат нарахував офіційну базову інфляцію на рівні 0,6%. Продукти ж у квітні подорожчали на 22%.

Базова інфляція в Україні у квітні 2011 року сповільнилася до 0,6% з 0,8% у березні і лютому, повідомили у Державній службі статистики.

З початку року, за даними Держстату, базова інфляція склала 2,3%.

У вирахуванні "рік до року", за підсумками квітня 2011 року базова інфляція зросла до 7,3% з 7% за підсумками березня і 7,1% за підсумками лютого.

Як повідомлялося у квітні і за перші чотири місяці 2010 року базова інфляція становила, відповідно, 0,3% і 2,8%, а в цілому за рік - 7,9%.

Споживча інфляція у квітні 2011 року сповільнилася до 1,3% з 1,4% у березні, однак у річному вимірі виросла з 7,7% до 9,4%.

Як відомо, базова інфляція виключає короткострокові нерівномірні зміни цін під впливом окремих факторів, які носять адміністративний, подієвий, а також сезонний характер.

Переважно ідеться про цінову динаміку, яка не враховує зміни цін на продовольство та енергоносії.

Як повідомлялося, інфляцію в Україні вираховують за застарілою системою, тому реальний її показник насправді становить 45-50%, заявив керівник Комітету економістів України Андрій Новак.

Нагадаємо, що у квітні овочі та фрукти подорожчали майже на 22% в порівнянні з цінами в березні. На початок травня 2011 року ціни на дану продукцію виявились на 72% вищими, ніж роком раніше.

Читайте також:

За рік овочі та фрукти подорожчали на 72%

Реальна інфляція в Україні складає 45-50%

Регіонали звинуватили опозицію в подорожчанні продуктів

Азаров не вірить, що українські продукти дорожчі за європейські

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: