Дешеві фрукти і дорогий хліб: як цьогорічна погода вплине на зміни цінників в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Селян не тішать навіть великі врожаї, бо тоді ціна на продукцію падає.

Аграрії називають цьогорічну погоду влітку головним своїм ворогом. Через спеку в багатьох погано зійшла пшениця, а внаслідок дощів поля стали недоступними і швидко вкрилися бур’яном, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Подекуди пшеничні стебла не виросли навіть до половини своєї норми, а бур’ян просто височіє над зерновими. Фермери кажуть, що за таких умов навіть молотити немає чого. Через примхи погоди врожай зернових  прогнозують на 10% нижчим, ніж торік. Врожаю не лише менше – він ще й гіршої якості. "Це хвороби, це наліт, це грибки – звичайно, через дощі", - каже керівник фермерського господарства Валерій Діброва.

ВідеоСпека та дощі вплинули на врожай і ціни продуктів

Погода - ворог номер один вітчизняних аграріїв. Через примхи погоди урожай зернових прогнозують на 10% нижчим ніж торік. Вартість сала та м'яса до борщу теж залежить від урожаю зернових. Фрукти і ягоди – от, що добре вродило. Щоправда продавці жаліються на брак покупців.

Спека та дощі вплинули на врожай і ціни продуктів

Пшениця не вродила у всій Європі. Експерти прогнозують, що наслідки цього відчують і споживачі. "Може скластися така ситуація, до завершення маркетингового року буде не вистачати продовольчого якісного зерна. Це не означає, що не буде борошна, хліба – але якість цих продуктів може страждати. Якщо не вистачає якісного зерна, починають молотити неякісне", - пояснив Всеволод Степанюк.

Про вартість каструлі борщу говорити ще рано – все залежить від погоди восени. Але основні тенденції, з огляду  на власні грядки, Софія Володимирівна вже визначила. "Буряк, моркву пересівали два рази – нічого не зійшло. Звичайно, подорожчає", - впевнена вона. Вартість сала та м’яса до борщу теж залежить від урожаю зернових, але там стрімкого зростання поки що не прогнозують – тваринам, імовірно, змінять меню. А от що точно вродило гарно – це фрукти і ягоди. Щоправда, продавці жаліються на брак покупців. "Збуту немає, у людей грошей нема,  продати важко, але ми раді, що вродило", - кажуть вони.

Висока врожайність не означає високі прибутки і для фермерів, бо через високий урожай переробні заводи тримають низьку ціну. "Собівартість яблука 3-4 гривні, якщо здавати по гривні, то це прямий збиток для фермера", - пояснює директор фермерського господарства В’ячеслав Тодосійчук. Що може порадувати в такій ситуації – це погода, бо синоптики обіцяють ще півтора місяця літа – не спекотного, а теплого, комфортного літа.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції