Дешеву картоплю в Україну завезуть з Білорусі, Єгипту та Нідерландів

Доки Україна годуватиме Грузію та Румунію, картоплю будуть привозити з інших країн, щоби була дешевшою.

У цьому році Україна матиме достатній урожай картоплі, проте його неможливо буде зберігати в зимові місяці через погану якість, а також через відсутність сучасних овочебаз.

Про це заявив голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Іван Томич.

"Не важливо, яким буде урожай картоплі — 12 або 14 мільйонів тонн. У будь-якому разі дефіцит неминучий. У жовтні кілограм картоплі буде не дешевше 6 гривень. Це результат дефіциту. Картоплю в будь-якому випадку доведеться завозити з Білорусі, Нідерландів і Єгипту, щоб чітко збалансувати інтереси споживача і виробника", — пояснив Томич.

"Здійснювати закупівлі саме в цих країнах Україна буде через невисоку ціну та наявності тих сортів, до яких звик український споживач. Їх овоч практично не відрізняється на колір і смак від українського. Картопля з Нідерландів — також. До того ж вона дешевша навіть, за білоруську", — вважає експерт.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Микола Азаров у суботу, 18 вересня, відвідав ярмарок сільськогосподарських продуктів у Печерському районі Києва , де звично заявив, що в Україні немає ніякого дефіциту продуктів і що "нам не тільки самим вистачить, нам вистачить на допомогу Грузії, Вірменії та іншим країнам".

Раніше керівник аналітичного відділу консалтингового агентства "ААА" Марія Колесник висловила прогноз, що картопля подорожчає на 25%.

Читайте також:

Україна продасть Росії частину врожаю картоплі

Ціни на картоплю зростуть на 50%

Україна нагодує Грузію та Вірменію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: