Десять офшорів нададуть дані про ухилення від податків

"Податкових раїв" стає все менше: під тиском з боку Британії та Франції офшори підпишуть угоду про обмін даними.

Десять країн, які відносяться до так званої "офшорної зони", підпишуть угоду про обмін інформацією щодо ухилення від податків.

Погодилися надавати іншим державам інформацію про клієнтів, яких підозрюють в ухиленні від сплати податків, Швейцарія, Ліхтенштейн, Люксембург, Монако, Австрія, Андорра, Гонконг, Макао, Бельгія та Сінгапур.

Як пише британська газета Telegraph, про підписання документа прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун заявить під час самміту G20 в Лондоні. За словами Брауна, до цієї угоди він йшов протягом десяти років

Угода входить до плану заходів, спрямованих на "підчищення" світової фінансової системи, яка передбачатиме нові глобальні методи контролю.

Зокрема, податкове відомство США вимагає, щоб Швейцарія, яка є найбільшим офшорним фінансовим центром світу, надала інформацію про внески більше 54 тисяч громадян США.

Під натиском спільноти Швейцарія здалася - наприкінці січня швейцарський банк UBS повідомив про закриття офшорних рахунків своїх американських клієнтів. Тепер його вкладників фінансова поліція зможе звинуватити в ухиленні від сплати податків або навіть відмиванні грошей.

З європейських країн до "податкових оазисів" відносять також Ліхтенштейн, Андорру, Люксембург, Монако і Австрію. Ліхтенштейн вже погодився привести національне банківське законодавство у відповідність до міжнародних вимог.

Активним борцем з офшорами є президент Франції Ніколя Саркозі. Він навіть погрозив зректися титулу князя-співправителя Андорри, якщо ця країна не змінить банківське законодавство і не припинить бути "податковим раєм".

А нещодавно Саркозі пообіцяв покинути саміт "Великої двадцятки", якщо на зустрічі не буде досягнуто конкретних результатів і рішень щодо подолання світової фінансової кризи.

Читайте також:

Ліхтенштейн більше не буде офшорною зоною

Саркозі погрожує покинути саміт "Великої двадцятки"

"Велику двадцятку" проситимуть створити фонд на 100 мільярдів доларів

Українці провели через офшори понад 4 млрд. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: