Детективи НАБу "потрусять" депозити сина Гонтаревої - ЗМІ

Гонтарева розповіла, що у її старшого сина був розміщений депозит в ПАТ "Дельта Банк" на суму 800 тисяч грн.

Детективи Національного антикорупційного бюро розпочали розслідування, відносно голови НБУ Валерії Гонтаревої, через депозит її сина в "Дельта Банку".

Про це, з посиланням на ухвалу Солом'янського районного суду, пише портал "Finbalance".

Нині йдеться про те, що керівництво НБУ, зловживаючи службовим становищем, інформувало членів родини щодо фінансового стану ПАТ "Дельта Банк", що надало їм можливість зняти грошові кошти з депозитних рахунків на суму близько 12,5 млн. грн.

Зокрема, в інтерв'ю веб-сайту "Hubs" 27 березня 2015 року Голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що у її старшого сина був розміщений депозит в ПАТ "Дельта Банк" на суму 800 тисяч грн. "Це був депозит мого старшого сина. Йому дідусь заповів квартиру, він її продав і отримані гроші - 800 тисяч гривень поклав на депозит в "Дельта Банк" на рік. Рік минув, коли банк уже не повертав вклади, тому він його так і не забрав. Фонд гарантування вкладів виплатить йому 200 тисяч гривень - решта пропаде", - заявила вона тоді.

В ухвалі суду наводиться копія банківської виписки рахунку сина Гонтаревої, згідно з якою 09 лютого 2015 на зазначений рахунок була перерахована сума депозитного вкладу у розмірі 800 тис грн, яку він зняв з рахунку 10 лютого. Прес-служба НБУ спростувала інформацію про зняття сином Гонтаревої депозиту в ліквідованому ПАТ "Дельта Банк" перед введенням тимчасової адміністрації. На підтвердження вони надали копію квитанції, яка доводить, що він отримав 200 тисяч грн з фонду гарантування квладів. Також син Гонтаревої, як свідчить ухвала суду, перераховув гроші на рахунок дружини.

"Описане може свідчити про дроблення вкладів у банку з метою отримання повного відшкодування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що ймовірно призвело до збільшення обсягу зобов'язань Фонду на 100 тисяч грн", - відзначається в судовій ухвалі.

Нагадаємо, що раніше у Гонтаревої з'явилася нова заступниця.

У голови Нацбанку Валерії Гонтаревої з'явилася нова заступниця. Катерина Рожкова, яка була директором Департаменту банківського нагляду НБУ, тепер буде виконувачкою обов'язків заступника голови Нацбанку й відповідатиме за роботу блоку пруденційного нагляду (убезпечення банків від банкрутства).

До цього за цей напрямок роботи регулятора відповідав перший заступник голови НБУ Олександр Писарук, який звільнився 31 грудня 2015 року й повернувся в бізнес.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: