Детінізація готівкових розрахунків: Рада ухвалила закон про впровадження електронного чека

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також парламент впровадив механізм компенсації вартості покупки покупцям, які виявлять порушення порядку проведення розрахунків.

У п'ятницю, 20 вересня, Верховна Рада ухвалила два законопроєкти, які спрямовані на детінізацію розрахунків у сфері торгівлі та послуг.

Зокрема, йдеться про законопроєкт №1053-1, який передбачає впровадження електронного чека при оплаті товарів або послуг, що сприятиме детінізації обігу готівки, а також розширенню фіскалізації розрахункових операцій.

Закон також передбачає застосування так званого "кешбека" - відшкодування покупцям/споживачам 100% вартості придбаних товарів, робіт або послуг, якщо вони подали скаргу про порушення продавцем установленого порядку проведення розрахункових операцій і під час перевірки контролюючого органу було підтверджено наявність такого порушення.

Коли документ готувався до другого читання був збільшений ліміт обороту для фізосіб-підприємців другої групи оподаткування з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн, а мінімальну суму для скарги щодо "кешбеку" збільшено з 100 грн до 850 грн.

У пояснювальній записці до документа сказано, що законопроект передбачає впровадження програмних РРО (суб'єкти господарювання зможуть вибирати, який РРО використовувати: класичний чи програмний); спрощення процедури реєстрації РРО (вона відбуватиметься в електронному кабінеті шляхом отримання фіскального номера, який ідентифікує програмний РРО); здешевлення процесу застосування РРО; фіскалізацію розрахункових операцій, що проводяться через програмні РРО, на фіскальному сервері контролюючого органу, що дасть змогу легалізувати розрахункові операції.

Україна змінюється! Відтепер чек у телефоні стане нормою. Це захистить нас з вами як споживачів і полегшить життя...

Опубліковано Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України Пʼятниця, 20 вересня 2019 р.

Крім того, нардепи ухвалили проєкт закону №1073, що спрямований на детінізацію розрахунків у сфері торгівлі та послуг шляхом впровадження механізму компенсації вартості покупки покупцям, які виявлять порушення порядку проведення розрахунків.

Закон також впроваджує інформаційну систему в межах електронного кабінету, за допомогою якої може бути перевірена справжність отриманого покупцем у пункті продажу товарів розрахункового документа.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, доповідаючи законопроєкт, повідомив, що ухвалення документа дасть змогу припинити видачу підроблених чеків у магазинах України.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, в законопроєкті пропонується внести низку змін до Податкового кодексу України, якими, зокрема, передбачається введення механізму компенсації вартості покупки споживачам (покупцям), які виявлять порушення встановленого порядку проведення розрахунків при придбанні товарів (послуг) вартістю понад 100 гривень і направлять відповідну скаргу до контролюючих органів.

Також законопроєкт запроваджує інформаційну систему в межах електронного кабінету, за допомогою якої може бути перевірена справжність отриманого покупцем у пункті продажу товарів розрахункового документа, оформлена скарга на продавця товарів за порушення порядку проведення розрахункових операцій і в режимі реального часу може бути відстежено рух такої скарги через контролюючий орган.

Крім того, передбачається законодавче визначення систем зберігання, збору та обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) і можливість використання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, надання яких є обов`язковим як джерело податкової інформації.

Нагадаємо, раніше у п'ятниця Міністерство розвитку економіки і торгівлі оприлюднило текст законопроєкту про ринок землі.

Відео НБУ попросив банки наповнити банкомати готівкою – економічні новини

Національний банк України встановив такі курси валют: долар коштує 27, 89 грн, а євро – 31, 70 грн. Національний банк попросив найбільші банки країни наповнити банкомати грошима, аби задовольнити можливе збільшення попиту. За останній тиждень овочі борщового набору подорожчали майже на 9%. Укрзалізниця скасувала повернення квитків через інтернет.

НБУ попросив банки наповнити банкомати готівкою – економічні новини

Залиште свій коментар

Вибір редакції