Deutsche Bank не вистачило літер, щоб описати падіння економіки

Експерт Deutsche Bank прогнозує чергову хвилю кризи за сценарієм UUU - триразове падіння світової економіки.

До 2011 року світову економіку накриє чергова хвиля фінансової кризи - до цього призведуть невиправдано високі курси акцій і стратегії використання основних фондів.

Такий прогноз озвучив головний економіст Deutsche Bank Норберт Вальтер. При цьому для нових прогнозів, щоб відобразити триразове падіння світової економіки, у латиниці не знайшлося відповідного символу.

Провідні світові економісти і аналітики вже не раз намагалися візуалізувати перебіг кризи за допомогою різних букв - U, V, W або L. Новий розвиток кризової ситуації, за характеристикою Вальтера, буде UUU-подібним.

Перше "дно", "U", почалося одразу після банкрутства інвестиційного банку Lehman Brothers, яке мало не призвело до краху всієї світової фінансової системи. В результаті обвалилися світова торгівля, промислове виробництво і ринок праці.

Зараз у всьому світі ситуація потроху стабілізується. Надходять нові замовлення і промислове виробництво зростає. "Але цей підйом брехливий", - попередив головний економіст банку.

Друга "U" характерна в основному для європейських країн і для Німеччини. Наступна хвиля кризи буде спровокована тим, що компанії зменшать чисельність свого персоналу. Масове падіння доходів призведе до того, що обвалиться і рівень споживання. "Це триватиме весь зимовий сезон, приблизно до Великодня (4 квітня в 2010 році)", - очікує Норберт Вальтер.

Нова кризова хвиля, третя "U", буде знову глобального масштабу. Причини - відмова світових центральних банків від політики нульової процентної ставки і закінчення урядових програм стимулювання.

"Вже на початку літа 2011 року емісійні банки почнуть скорочувати грошову масу і піднімати процентні ставки. Цими кроками валютно-фінансові регулятори захочуть запобігти мега-інфляції за допомогою експансіоністської кредитно-грошової політики. Трохи пізніше державна влада припинить підтримку економіки. Проте, вони не зможуть запобігти тому, що глобальна економіка вже утретє за два роки послабшає", - впевнений експерт з Deutsche Bank.

Безумовно, зауважив Вальтер, уряди різних країн могли б не допустити розвитку подібного сценарію за допомогою нових антикризових заходів, проте, на його думку, цього краще не робити.

За словами експерта, світ не може дозволити собі друге коло стимулюючої програми на трильйони доларів. А стратегія виходу з кризи повинна бути заснована на тому, що світова фінансова політика розпрощається з дефіцитом найпізніше до 2011 року.

Читайте також:

Падіння долара зруйнує світову економіку

США почали закривати антикризові програми

Сорос вважає, що криза закінчилася

Криза зруйнувала особисте життя майже третини американців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: