Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дилерам міжбанку хочуть заборонити укладати угоди "під мухою" та вживати наркотики

Нацбанк підготував проект Кодексу поведінки та ділової практики учасників міжбанківського валютного ринку України.

Сьогодні Нацбанк оприлюднив текст проекту Кодексу поведінки та ділової практики учасників міжбанківського валютного ринку України.

"На фоні динамічного розвитку світового фінансового ринку і появи нових інвестиційних інструментів усе актуальнішим стає питання етичної поведінки учасників ринку. У багатьох розвинутих країнах адаптовані і рекомендовані для використання в роботі так звані кодекси етичної та професійної поведінки учасників ринку. Дотримання учасниками ринку стандартів етичної та професійної поведінки зміцнює довіру інвесторів і позитивно впливає на розвиток фінансового ринку, підвищує його прозорість", - пояснили в НБУ, навіщо потрібен цей Кодекс.

Проект документу викладений на 26 сторінках. Більша його частина стосується саме професійних питань роботи на валютному ринку. А ось один із розділів повністю присвятили питанням персональної поведінки дилерів.

"Уповноваженим працівникам учасників ринку заборонено укладати угоди і здійснювати будь-які інші операції у стані наркотичного або алкогольного сп'яніння та під впливом інших речовин. Керівництво установ зобов'язано розробити та чітко роз'яснити порядок дій під час виявлення осіб, які зловживають такими речовинами", - ідеться в проекті.

Крім того, НБУ радить не зловживати роздачею дорогих подарунків своїм партнерам та колегам, не укладати парі на гроші, не шахраювати.

Водночас учасники ринку мають пообіцяти не поширювати "валютні" чутки, адже "фінансові ринки зазвичай є дуже чутливими до новин у сфері певних подій. Дилери та брокери не повинні покладатися на завідомо неправдиву інформацію. Вони зобов'язані проявляти велику обережність в обговоренні непідтвердженої інформації, яка, на їх думку, є неточною та може завдати шкоди інтересам третьої сторони".

Нагадаємо, із 5 листопада Нацбанк запровадив нові правила гри на міжбанку - протягом найближчих кількох місяців задля стабільності гривні НБУ буде щодня проводити аукціони за голландською схемою з продажу валюти.

ВідеоЕксклюзивне інтерв'ю голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

Залиште свій коментар

Вибір редакції