Директор МВФ пояснила, через що світова економіка може зірватися у глобальну кризу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вразливостями є недостатньо стрімкий розвиток, нерівність і торгові перепони.

Глобальна економіка недостатньо сильна, аби убезпечитися від негативного впливу можливих криз. Таку думку висловила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард на осінніх зборах Фонду та Світового банку, повідомляє Укрінформ.

"Чи є економіка сильною? Я думаю, що відповідь на це – так, економіка є сильною станом на сьогоднішній день. Ми очікуємо, що темпи зростання залишаться незмінними – на рівні 3,7% в цьому році і наступному", - заявила Лагард, але додала, що відсутність прискорення у зростанні є недобрим сигналом. "Навіть більше, деякі ризики, які ми відзначали, зокрема під час наших весняних зборів в квітні, вже почали реалізовуватися, особливо щодо зростаючих торгових бар'єрів", - пояснила вона.

ВідеоНова ціна на газ для населення залежить від перемов України з МВФ - урядовці

1 жовтня закінчує дію постанова, яка регулювала ціну на газ для населення. Очікувалось, що сьогодні Кабмін має узгодити нову ціну. Йшлося щонайменше про підвищення на 23,5%. Однак уряд не порушував цього питання взагалі. Мовляв, скільки громадяни платитимуть за газ, залежить від перемов України з МВФ. 

Нова ціна на газ для населення залежить від перемов України з МВФ - урядовці

Лагард наголосила, що в разі збереження існуючих тенденцій економіка світу може зазнати відчутного удару. "Тому наша тверда рекомендація полягає в тому, щоб послабити цю напруженість і працювати над більш сильною глобальною торговельною системою, яка є більш справедливою, придатної для цілей і для майбутнього", - підкреслила керівник МВФ.

За словами очільниці Фонду, негативними факторами впливу на глобальну економіку є високий рівень боргових зобов’язань держав і приватних компаній, надмірна нерівність у технологіях і торгових правилах, а також нестабільна політична та фінансова ситуація на ринках, що розвиваються. На думку Лагард, цьому можна протиставити регуляторну фінансову программу та продумані реформи. "Ось чому нам потрібна продумана політика і реформи, які будуть не тільки стимулювати зростання, але і робити це всебічно і стабільно", - підкреслила вона.

Фотогалерея "Три чіткі посили". Порошенко дав обіцянки МВФ та Світовому банку (4 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції