Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Для крадіжок грошей із банківських карток шахраї використовують "роботів". Інструкція з безпеки

Грабіжники випитують інформацію про картки під час телефонних дзвінків.

У Нацбанку попереджають, що в Україні почастішали випадки нового виду шахрайства та крадіжок грошей із банківських карток. Грабіжники з допомогою "роботів" (систем зовнішніх інтерактивних голосових відповідей (IVR) телефонують клієнтам банків та випитують номери карток, коди та паролі.

"У цій схемі держателям платіжних карток телефонують не самі шахраї, а запрограмовані ними роботи, які від імені "банку" просять надати інформацію про платіжну картку або логін/пароль від веб-банкінгу, які необхідні для здійснення платежу. Наголошуємо, що дані платіжної картки (повний номер картки, термін її дії, код CVV/CVV-2, ПІН-код до картки), логін/пароль для входу до веб-банкінгу, є конфіденційними і ви не повинні їх надавати іншим особам (у тому числі працівникам банків, у яких ви маєте відкриті карткові рахунки). Працівники банку за жодних обставин не будуть і не мають права телефонувати клієнту із запитом такої інформації", – наголошують у НБУ.

Повний номер картки, слово-пароль, сума і дата останнього зарахування на картку можуть надаватись виключно під час проходження ідентифікації під час самостійного звернення до банку.

"Якщо вам телефонують невідомі особи на ваш мобільний телефон, називаючись працівниками будь-якого банку (служби безпеки, служби моніторингу, контакт-центру тощо), з вимогою провести "ідентифікацію", надати/підтвердити дані вашої картки або надати будь-які інші ваші персональні дані, рекомендуємо негайно припинити таку розмову. Якщо надали шахраям дані своєї платіжної картки, необхідно негайно звернутись до контакт-центру банку, у якому обслуговуєтесь (номери телефонів є на зворотному боці платіжної картки), та здійснити її блокування", – радять у Нацбанку.

шахраство з банківською карткою
Національний банк України

шахраство з банківською карткою
Національний банк України

шахраство з банківською карткою
Національний банк України

Залиште свій коментар

Вибір редакції