Для стабільності євровалюти створюють фонд обсягом 700 мільярдів євро

Єврогрупа створює фонд фінансової стабільності для країн єврозони

Міністри фінансів країн Єврогрупи (організації країн єврозони) досягли домовленості про створення постійного фонду фінансової стабільності єврозони обсягом 700 мільярдів євро. Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на голову Єврогрупи, прем'єр-міністра Люксембургу Жан-Клода Юнкера.

Механізм допомоги країнам, що знаходяться в борговому кризі, передбачає внесення державами єврозони 80 мільярдів євро у фонд фінстабільності. 620 млрд євро припаде на гарантії країн єврозони і капітал на вимогу.

Нова схема буде діяти з 1 січня 2013 року. За прийняття нового фонду фінансової стабільності повинні проголосувати країни зони євро. Управління механізмом забезпечення стабільності євро, як і раніше, буде здійснюватися з Люксембургу.

Новий фонд фінансової стабільності для країн єврозони замінить існуючий фонд обсягом 440 мільярдів євро. Раніше повідомлялося, що обсяг нового антикризового фонду буде 525 мільярдів євро.

У Єврогрупу входять 17 з 27 країн Євросоюзу, що використовують євро як валюти. Жан-Клод Юнкер є першим президентом Єврогрупи. Він був призначений на цю посаду в 2005 році.

Читайте також:

Україна домовилась про відновлення фінансової допомоги Євросоюзу

Євросоюз натякнув, що Україні поки не треба заїкатися про членство

Британський принц хоче допомогти українському селу

Україна – остання в Європі за економічними свободами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: