Для відшкодування ПДВ Україна випустить облігацій на 13 мільярдів гривень

Найближчим часом ОВДП отримають ще більше 300 підприємств на загальну суму понад 13 мільярдів гривень.

Другий транш облігацій для відшкодування податку на додану вартість (ПДВ-облігацій) буде випущений на суму понад 13 мільярдів гривень на користь понад 300 підприємств, повідомила Державна податкова адміністрація України (ДПАУ) у п'ятницю.

"Найближчим часом ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) отримають ще більше 300 підприємств (заборгованість яким з бюджету перевищувала 10 мільйонів гривень) на загальну суму понад 13 мільярдів гривень", - говориться в повідомленні.

Згідно з позицією ДПАУ, доцільно було б також прийняти рішення про випуск ОВДП на інші "старі" залишки невідшкодованих сум ПДВ.

На думку голови ДПАУ Олександра Папаіка, слова якого наведені в повідомленні, в даний час в банківському секторі існує надмірна ліквідність. "Банки, а саме - державні, вже мають можливість кредитувати підприємства під майбутні зарахування основного траншу наявних паперів. Нас дивує позиція банків, які не надають кредити підприємцям під ОВДП. А це - реальний сектор економіки і кошти, які з'являться на рахунках платників податків, терміново увійдуть в обіг і поліпшать фінансовий стан підприємств, будуть сприяти пожвавленню їх економічної діяльності, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Приріст оборотних коштів на рахунках суб'єктів господарювання, відповідно, підвищить їх розрахунки з бюджетами", - зазначив Папаіка.

За даними ДПАУ, детальний аналіз сум заборгованості з ПДВ показав, що обсяги загальної суми відшкодування податку шляхом випуску ОВДП можуть скласти близько 17 мільярдів гривень.

Читайте також:

Україна взяла новий кредит МВФ, щоб виплатити попередній

МВФ перевірить у листопаді, як Україна витрачає гроші

Партія регіонів стверджує, що Янукович обдурить МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: