Для завершення недобудов з бюджету треба виділити 10 млрд. грн.

Міністр регіонального розвитку та будівництва заявив, що для завершення недобудов треба 10 млрд. грн.

Міністр регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда повідомив, що на завершення будівництва об’єктів, які готові на 50%, треба виділити 10 млрд. гривень.

Міністерство спільно з центральними та місцевими органами виконавчої влади склали перелік об'єктів незавершеного житлового будівництва з визначенням ступеня їхньої будівельної готовності.

Василь Куйбіда заявив, що міністерство у першу чергу розглядає ті об’єкти, в які було вкладено кошти громадян.

"На 1 грудня 2008 року Міністерством проаналізовано інформацію по 2711 об’єктах незавершеного житлового будівництва, з яких мають ступінь будівельної готовності більше 50% – 1102 об’єкта. На завершення таких об’єктів необхідно залучити кошти в обсязі біля 10 млрд. гривень, що дозволило б ввести в експлуатацію майже 5,4 млн. кв. метрів житла, що складає орієнтовно 90 тис. квартир з урахуванням незавершеного будівництва", - підкреслив міністр.

Щодо джерел фінансування добудови незавершених об’єктів, як зазначив Василь Куйбіда, у грудні минулого року Державною іпотечною установою було отримано державну гарантію на суму 1 млрд. гривень. Також державний бюджет на 2009 рік передбачено збільшення статутних капіталів двох державних банків, у тому числі для іпотечного кредитування житла – 800 млн. гривень.

"Зазначене дозволить залучити кошти в обсязі 2 млрд. гривень для кредитування фізичних осіб з метою добудови об’єктів з високим ступенем будівельної готовності", - додав міністр.

На думку Міністра, виділення із Стабілізаційного фонду 1 млрд. гривень для надання громадянам державної підтримки на будівництво (придбання) доступного житла шляхом сплати державою частини його вартості, дало б змогу залучити додатково кошти фізичних осіб в обсязі 2 млрд. гривень та започаткувати поступовий перехід від безкоштовного забезпечення житлом громадян до створення умов його придбання громадянином за підтримки держави. "Це ще 3 млрд. гривень, які можуть бути залучені на підтримку будівельної галузі".

Нагадаємо, 25 грудня Верховна рада ухвалила закон про підтримку будівельної галузі. Відповідно до закону, підтримка будівництва доступного житла здійснюється шляхом сплати державою першого внеску за рахунок бюджетних коштів у розмірі 30% вартості будівництва (придбання) доступного житла. Іншу частину вартості житла сплачують громадяни, які уклали договори про будівництво та отримання житла за державної підтримки — за власні кошти або за кошти іпотечного кредиту.

Читайте також:
Українські дороги стануть платними
Квартири в Києві не продають
Більшість будинків в Україні - аварійні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: