Однак працівники кажуть, що задіяно лише 10% потужностей заводу.
Єдиний український завод, що виготовляє хлор для знезараження води, знову запрацював після зупинки, але всього на 10% від своєї потужності. Його працівники провели пікет під Антимонопольним комітетом і просили чиновників допомогти, аби критична ситуація не повторилася, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Перші цистерни з рідким хлором для знезараження води вже прибули до Харкова. "Дніпроазот" відновив виробництво критично важливої для комунального господарства речовини, але інші потужності підприємства залишаються незадіяними – виробництво мінеральних добрив та іншої продукції базової хімії наразі нерентабельне. Усе через ціну на газ, котрий потрібен для отримання пари, необхідної за технологією. Крім того, зупинене виготовлення аміаку.
Робітники "Дніпроазота" пікетували Антимонопольний комітет України. Головна їх вимога – встановити справедливу ціну на газ, бо нинішня, на думку людей, зависока і вбиває хімічну галузь в Україні. Активісти, що доєдналися до протестів, вважають, що у завищених цінах на газ винні корумповані чиновники. "Собівартість сьогодні українського газу – це 1700 гривень. На сьогодні населенню, це також нам із вами, газ підняли фактично до 6500 гривень", - заявив голова Соцпартії Ілля Кива.
За годину до мітингувальників вийшов представник АМКУ і запросив представників до приміщення. Заступник голови комітету Андрій Вовк пообіцяв розглянути резолюцію мітингу. "Ми працюємо в межах закону і наданих нам повноважень. Як прописано в законі, так воно і буде. Незалежно від того, хто до мене прийшов", - пояснив він.
Кореспондент ТСН Дмитро Святненко