До 7%: Зеленський підписав закон про зниження податків для сфери культури та туризму

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
1184
До 7%: Зеленський підписав закон про зниження податків для сфери культури та туризму

Нотатки податкового консультанта

Ставка ПДВ для сфери культури, креативних індустрій і туризму запрацює від 1 січня 2021 року.

Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій", який Верховна Рада ухвалила 4 листопада 2020 року.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Закон впроваджує податкові стимули для підтримки діяльності у сфері креативних індустрій, культури, туризму, спорту та інших гуманітарних сферах. Зокрема, звільняється від податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб отримана платниками цільова допомога, яка надається за рахунок бюджетних коштів або коштів міжнародної технічної допомоги для реалізації проєктів або програм у сфері креативних індустрій

Крім того, знижена ставка податку на додану вартість для послуг з показу вистав, культурно-мистецьких заходів, проведення екскурсій у музеях, зоопарках і заповідниках. Знижена ставка ПДВ також застосовуватиметься щодо послуг із розповсюдження, демонстрування, публічного сповіщення й публічного показу фільмів, адаптованих в україномовні версії для осіб з порушеннями зору та порушенням слуху.

Це дозволить індустрії отримати суттєві полегшення для організації роботи свого бізнесу, реінвестуючи кошти у власний розвиток. А також збереже робочі місця, що особливо важливо в період дії карантинних обмежень.

Водночас до 2025 року звільняється від ПДВ постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та показу національних та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених українською мовою на території України, за умови, що такі національні фільми адаптовані в україномовні версії для осіб з порушенням зору та слуху.

Також до 2023 року застосовуватиметься знижена ставка податку на додану вартість у розмірі 7% до операцій з постачання послуг з тимчасового проживання, що надаються готелями та подібними закладами. 

Нагадаємо, що нардеп подав до Ради законопроєкт про скасування штрафів за відмову обслуговувати державною мовою. Бужанський стверджує, що нібито "не хоче нічого міняти в частинах самого закону", але вважає, що штрафи за порушення мовного законодавство треба скасувати, щоб "не плодити донощиків".