"До цього часу був грабунок". Прем'єр Шмигаль розповів про своє ставлення до ринку землі

"До цього часу був грабунок". Прем'єр Шмигаль розповів про своє ставлення до ринку землі

Фото: УНІАН

Рада розглянула три тисячі правок.

Питання продажу землі іноземцям має бути вирішене на референдумі.

Таку думку висловив новий прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі ток-шоу "Право на владу" на 1+1.

Глава Кабміну наголосив, що є прихильником ринкової економіки, а не авторитарної, соціалістичної чи рядянської моделі.

"Я прихильник того, щоб ринок землі був відкритий у першу чергу для українців. Щоб був цивілізований ринок землі, який дав би поштовх фермерству, розвитку економіки в Україні. Питання можливість продажу землі іноземцям або іноземним компаніям має вирішуватися лише на всеукраїнському референдумі. Кожен українець має мати право продати за ринковою ціною, а не за копійки, свою землю, яка йому належить на правах приватної власності. Це законне право кожного українця. Це право, а не обов'язок", - каже прем’єр-міністр.

Він наголошує, що цей закон дає право українцям користуватися своєю землею. "До цього часу був грабунок: за копійки в українців витягували те, що коштує скарбів. Ми хочемо українцям дати право продавати землю", - каже глава уряду.

За словами Шмигаля, у четвер, 5 березня, депутати подолали позначку у три тисячі поправок до закону, залишилося близько півтори тисячі. 

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація