"До цього часу був грабунок". Прем'єр Шмигаль розповів про своє ставлення до ринку землі

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"До цього часу був грабунок". Прем'єр Шмигаль розповів про своє ставлення до ринку землі

УНІАН

Рада розглянула три тисячі правок.

Питання продажу землі іноземцям має бути вирішене на референдумі.

Таку думку висловив новий прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі ток-шоу "Право на владу" на 1+1.

Глава Кабміну наголосив, що є прихильником ринкової економіки, а не авторитарної, соціалістичної чи рядянської моделі.

"Я прихильник того, щоб ринок землі був відкритий у першу чергу для українців. Щоб був цивілізований ринок землі, який дав би поштовх фермерству, розвитку економіки в Україні. Питання можливість продажу землі іноземцям або іноземним компаніям має вирішуватися лише на всеукраїнському референдумі. Кожен українець має мати право продати за ринковою ціною, а не за копійки, свою землю, яка йому належить на правах приватної власності. Це законне право кожного українця. Це право, а не обов'язок", - каже прем’єр-міністр.

Він наголошує, що цей закон дає право українцям користуватися своєю землею. "До цього часу був грабунок: за копійки в українців витягували те, що коштує скарбів. Ми хочемо українцям дати право продавати землю", - каже глава уряду.

За словами Шмигаля, у четвер, 5 березня, депутати подолали позначку у три тисячі поправок до закону, залишилося близько півтори тисячі. 

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. 

 

Наступна публікація