До грудня нафта може подорожчати до 95 доларів за барель

Міжнародні експерти прогнозують подорожчання нафти через недовіру інвесторів до долара та збільшення попиту після завершення кризи.

Вартість нафти до кінця цього року може піднятися до 95 доларів за барель, оскільки ОПЕК не змінює обсяги видобутку після рекордних скорочень, тоді як попит може збільшитися, прогнозує Standard Chartered Bank.

Цей прогноз є найбільш оптимістичним серед усіх оцінок. Він майже на 30 доларів кращий за середній прогноз аналітиків, яких опитало агентство Bloomberg.

На думку деяких фахівців, нафта може знову подолати позначку в 100 доларів за барель до кінця наступного року. Нафта все більше приваблює інвесторів як інструмент захисту він коливань валютних курсів в умовах ослаблення долара. Крім того, збільшують споживання країни, що розвиваються.

Наприкінці минулого тижня вартість нафти перевищила 78 доларів за барель, досягнувши рекордного цього року рівня у зв'язку з несподівано різким скороченням запасів бензину в США. Запаси знизилися на 5,23 млн барелів, тоді як експерти очікували зростання.

"Ралі на нафтовому ринку обумовлено даними про стан запасів. Враховуючи наближення зимового сезону і той факт, що ОПЕК продовжує утримувати незмінним обсяги видобутку, підвищення цін є дуже вірогідним", - вважає глава сировинного підрозділу Standard Chartered Морган Дауні.

На його думку, до грудневого засідання ОПЕК (яке заплановане на 22 грудня в Луанді (Ангола), вартість нафти може вже піднятися до 85-95 доларів за барель, і з цього моменту організація почне нарощувати видобуток.

На країни ОПЕК припадає близько 40% світового видобутку нафти. Нагадаємо, з вересня минулого року обсяг видобутку "чорного палива" у зв'язку зі світовою рецесією був скорочений на рекордні 4,2 млн барелів в добу.

Читайте також:

Вартість нафти вперше за рік перевищила 77 доларів за барель

Через публікацію в газеті долар впав до дворічного мінімуму

Росія, Китай і Франція організували таємний заколот проти долара

Нафтові ціни пішли вгору після ракетних випробувань Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: