До кінця року в Україні різко подорожчає одяг

Подорожчання одягу українські експерти та виробники пояснюють різким подорожчанням бавовни на світових ринках.

Ціни на готовий одяг в Україні до кінця 2010 року збільшаться приблизно на 15-20%, заявили представники компаній-імпортерів продукції легкої промисловості.

Зокрема, директор найбільшого оператора вітчизняного ринку легпрому - групи компаній "Текстиль-Контакт", Валерій Дубовий стверджує, що прямий вплив на ціну товарів легкої промисловості сьогодні має ситуація з вартістю волокна з бавовни. Ця сировина на світових біржах останнім часом зростає в ціні через неврожай бавовни в Пакистані і частково в Індії.

За словами експерта, більшою мірою подорожчання поки позначилося на тканинах, ціни на які вже підросли на 20-25%. Крім того, автоматично підвищуються ціни й на інші види продукції на основі бавовни: приміром, на постільну білизну, домашній текстиль (штори, халати, рушники), технічні матеріали та вироби медичного призначення (вату, марлю).

Незважаючи на це, українські виробники й імпортери сподіваються, що непоганий обсяг врожаю бавовни в Китаї, Бразилії, Узбекистані і Туркменистані надалі згладить цей негативний тренд.

Дубовий вважає, що найбільше зростання цін буде спостерігатися в економ- і в середньоціновому сегменті - тобто, на масовому речовому імпорті з Китаю та Туреччини.

На дизайнерський одяг ціни, швидше за все, залишаться незмінними через великий розмір маржі. Піти цим шляхом - зберегти ціну за рахунок зменшення націнки - можливо, вирішать і деякі європейські виробники брендових виробів середнього цінового сегмента.

"Навряд чи українці стануть купувати менше одягу. Швидше, при фінансових проблемах перейдуть на речі з більш низької цінової категорії ", - прогнозує Дубовий.

За оцінками "Української торгової гільдії", у структурі споживчих витрат типових київських домогосподарств частка витрат на одяг становить близько 20% у загальній структурі сімейного бюджету.

Динаміка ринку легкої промисловості показує, що попит на одяг з натурального волокна постійно зростає - у 2009 році він збільшився на 35%, в 2010 році на 19%. Прогноз збільшення попиту на вироби із сировини натурального походження на 2011 році складає 17-18%.

Нагадаємо, раніше експерти заявляли, що найближчим часом в Україні зростуть ціни на картоплю та бавовну, і радили українцям запасатися цими товарами.

Крім того, за прогнозами, подорожчання очікує й на низку інших товарів, зокрема, на такі продукти харчування, як молоко та продукцію, що містить його, хліб, яйця тощо. Перед цим в Україні різко подорожчала гречка.

Читайте також:

Українцям порадили запасатися картоплею і бавовною

Сир в Україні подорожчає до 100 гривень за кілограм

Найближчим часом подорожчають м'ясо, гречка та молоко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: