До кінця року долар підскочить до 10 гривень

Ризики для курсу гривні йдуть від Нацбанку. Якщо МВФ не збільшить наступний грошовий транш, НБУ надрукує новесеньких купюр.

Національна валюта знову втрачає вагу. Прогнози експертів невтішні: до кінця року зростання курсу долара очікують на рівні 10 гривень за долар.

Нині долар продають по 7,72 - на копійку більше ніж учора. За тиждень він зріс на п’ять копійок. Експерти кажуть, що це тренування населення перед осінню. Потроху підкуповують валюту. З початком ділової активності курс заколивається суттєвіше.

Аналітик інформаційно-аналітичного центру Микола Івченко впевнений, що до кінця серпня долар зросте до 7,85-7,90.

До кінця року курс гривні, прогнозують експерти, послабшає ще більше. Валюту скуповуватимуть, щоб погасити зовнішні кредити та розрахуватися за імпорт. Допоможе й інфляція.

Експерт з валютних питань Олександр Жолудь налаштований песимістично: на його думку, ослаблення гривні може сягати іноді того рівня, що й на початку цього року.

Утім, не надовго. Кажуть, Національний банк веде досить жорстку політику, намагаючись згладжувати різкі коливання. Та й стан економіки у 2010 має покращитися - і у світі, і в Україні. Тоді очікується повернення американської валюти у рамки 8-9 гривень.

Ризики для курсу гривні йдуть і від самого Національного банку. Якщо МВФ, як того наполегливо просять, не збільшить наступний грошовий транш, Нацбанк може надрукувати новесеньких купюр.

Микола Івченко нагадує, що у травні НБУ зробив емісію на 3,8 мільярди гривень - на розходи Нафтогазу.

Можливо гроші знадобляться і для виплати пенсій і для інших важливих - на початку наступного року - програм. Експерти губляться. Але єдині в одному - сім гривень з копійками за долар, як зараз, в грудні точно не буде. Втримати курс не вдасться, навіть, кандидатам у президенти.

Читайте також:

НБУ примусить банки перевести свої резерви в гривню

Тимошенко знову пообіцяла зміцнити гривню

Банкам дозволили відбирати квартири у боржників

Нацбанк: наприкінці року долар коштуватиме 7 гривень

ВідеоКурс стрибатиме

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: