До кінця року в Україні ліквідують 50 страхових компаній

Держфінпослуг планує напередодні виборів забрати ліцензії не менше, як у 50 страхових компаній.

Держфінпослуг до кінця року позбавить ліцензій до 50 страхових компаній.

Про це заявив глава Держфінпослуг Віктор Суслов.

"Однозначно, не менше 50 компаній будуть позбавлені права діяльності до кінця цього року", - сказав він. За його словами, зараз серед покараних компаній переважають "схемщики", компанії, за допомогою яких бізнес здійснює оптимізацію оподаткування.

На засіданні 5 листопада Держфінпослуг припинила дію ліцензій двом донецьким страховикам "Капітал-гарант" і "Добро-поліс" і анулювала ліцензію одній київській - СК "Рост".

Всього з початку року Держфінпослуг зупинила дію ліцензій 19 страховикам і анулювала ще 22 компаніям.

Учасники ринку вважають, що в першу чергу карають ті компанії, які могли бути використані для відмивання грошей і фінансування президентських виборів.

"Втручання Комісії в діяльність "схемних" страхових компаній, якщо дивитися на це крізь призму майбутніх виборів, є не чим іншим, як використанням владними структурами адміністративного ресурсу на виборах. Таким чином, одна політична сила просто прагне утруднити фінансування своїх конкурентів", - заявив глава страхової компанії, що побажав залишитися неназваним.

Страховики вважають, що відхід 50 компаній на роботі як класичного, так і "схемного" страхового ринку істотно не позначиться, але тим не менш схвалюють рішучі дії регулятора з наведення ладу.

"Тенденція, безумовно, позитивна, - говорить голова правління "Української страхової групи" Павло Нельга. - Але глобально на ринок відхід 50 компаній ніяк не вплине. Ці страховики не були ключовими гравцями класичного ринку, а "схемщиків" у нас стільки, що Комісії роботи ще надовго вистачить".

Сходиться думка експертів і в тому, що населення почне лише тоді довіряти страховикам, коли на ринку залишаться лише надійні і прозорі компанії.

"До введення жорстких регулятивних вимог до СК на ринку Польщі працювало 1500 компаній, після - лише 37, - говорить президент страхового брокера "Дедал" Ібрагім Габідулін. - А в Україні сьогодні близько 500 страховиків, хоча десятої частини вистачило би", - вважає фінансист.

Читайте також:

Росія повернула Україні скандальний завод

Українська економіка зросла вперше з початку кризи

Найбільший швейцарський банк оштрафували на дев'ять мільйонів євро

"Автоцивілка" може подорожчати майже до 400 гривень
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: