До кінця року вартість долара не перевищить 9 гривень

Банкіри упевнені, що до кінця року курс долара не перевищить 9 грн, оскільки всі учасники звикли до нинішніх котирувань.

У вересні банки купили у Національного банку України 287,3 млн доларів на аукціонах без обмеження мети покупки валюти. Крім того, НБУ продав банкам 240 млн доларів, 1,1 млн євро і 3 млн швейцарських франків, щоб їхні позичальники–фізичні особи змогли погашати кредити за пільговим курсом. У сумі регулювальник витратив за місяць 532 млн доларів своїх резервів з обіцяного главою НБУ Володимиром Стельмахом 1 млрд доларів на підтримку курсу гривні до кінця року.

Вливання валюти збили ажіотаж населення, чистий попит якого порівняно з серпнем скоротився в 1,6 рази – з 800 млн до 500 млн доларів. Головною причиною попиту на долар в Нацбанку назвали "сезонне зростання платежів за імпортними контрактами". Але банкіри, що працюють з найбільшими імпортерами, стверджують, що їхні клієнти не збільшували обсяги покупки валюти. У вересні банки конвертували у гривню валюту, яку їм перераховували зарубіжні акціонери для збільшення капіталу, кажуть експерти. "Ми прагнули помалу продавати протягом останнього тижня вересня, і так само вчинили ще кілька банків", - сказав на умовах анонімності директор казначейства одного з банків з іноземним капіталом.

На початку місяця пропозиція валюти різко знизилася, через що 1 жовтня долар подорожчав до 8,29/8,33 грн, а 2 жовтня – до 8,47/8,49 грн. У найближчі кілька днів курс може вирости, але плавніше. Начальник управління фінансових ринків "ІНГ Банк Україна" Андрій Потапов упевнений, що курс гривні до кінця тижня коливатиметься в межах 8,3-8,5 грн за долар. "Курс долара на міжбанку дуже різко виріс, тому можлива невелика корекція, оскільки низка гравців захоче зафіксувати прибуток", - вважає директор департаменту казначейства і фінансових інститутів "Індекс-банку" Антон Болдирєв.

Банкіри упевнені, що до кінця року курс долара не перевищить 9 грн, оскільки всі учасники звикли до нинішніх котирувань. "Населення, побоюючись другої хвилі девальвації восени, активно скуповувало валюту в липні-серпні. Тепер величезного тиску на курс з його боку вже не буде, оскільки у людей просто не залишилося гривні", - наголосив Болдирєв. "Ринок досяг рівноважного стану курсу – близько 8,5 грн за долар, який багатьох влаштовує", - підкреслив директор казначейства "Райффайзен Банк Аваль" Володимир Кравченко.

Експерти вважають, що якщо не буде різких політичних заяв, що дестабілізують ринок, то в жовтні-грудні НБУ зможе витрачати менше резервів. "Ми ще не продавали валюту з нового збільшення капіталу на 500 млн доларів і зробимо це пізніше, після реєстрації всіх документів в Нацбанку", - заявило джерело в "Промінвестбанку".

"Кілька невеликих продажів валюти від докапіталізації банків двинуть ринок униз, і великих інтервенцій регулювальника не потрібно, - упевнений заступник голови правління одного з великих банків. – Але вони все одно мають бути регулярними".

Читайте також:

НБУ назвав головні загрози для української економіки

Нацбанк проведе спецаукціони з продажу доларів і євро

Падіння долара зруйнує світову економіку

Україна віддасть за борги 20 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: