До Києва приїхав мультимільярдер із Китаю. Що порадив Україні засновник легендарної Alibaba Group

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зеленський запропонував Джеку Ма розглянути можливість відкриття R&D-центру в Україні.

Найбагатша людина Китаю наразі перебуває в Києві. Засновник легендарної компанії Alibaba Group Джек Ма виступав на міжнародному економічному форумі. Він розпочався сьогодні, 8 листопада. На захід приїхав і президент України Володимир Зеленський.

Що українцям порадив Джек Ма, ідеться в сюжеті Олександра Романюка в програмі ТСН.19:30.

Це не сучасне кіно, а реальний прогноз щодо того, який вигляд може мати економіка майбутнього. За роликом уважно стежить повний зал і два високопоставлені гості - президент Володимир Зеленський та найбагатший китайський бізнесмен Джек Ма.

Серед країн-лідерів майбутнього у прогнозі України немає. Зеленський каже, не треба надто довіряти прогнозам.

"Коли я йшов у президенти, тоді, чесно кажучи, теж було два інших лідери. Але футурологи інколи помиляються. І тому ми все маємо зробити, щоб і цього року футурологи помилились", - сказав Зеленський.

Україна, мовляв, має усі шанси для того, щоб створити економічне диво. Треба лише попрацювати: створити рівні правила та закони, очистити судову систему, побороти корупцію. "А головне, - каже Зеленський, - Україна має людей".

"Інвестуйте в нашу молодь, українські стартапи, малий та середній бізнес. І пам’ятайте: сьогодні Україна – це алмаз, який потребує огранювання із внутрішніх реформ та зовнішніх інвестицій, щоб стати справжнім діамантом у центрі Європи", - зазначив президент.

Відео Майбутнє України за молоддю: основне із Київського міжнародного економічного форуму

Найбагатша людина Китаю у Києві - Джек Ма, засновник легендарної компанії Alibaba Group, виступав на Міжнародному економічному форумі, який розпочався 8 листопада. На захід приїхав і президент України. Що українцям порадив Джек Ма – ТСН слухала.  

Майбутнє України за молоддю: основне із Київського міжнародного економічного форуму

Потім слово передає Джекові Ма. Людині, яка свого часу створила справжню революцію у бізнесі. Спочатку вчитель англійської, потім рядовий чиновник. 1999 року Джек Ма пішов із посади та заснував із 17 друзями бізнес – електронний майданчик для підприємців Alibaba Group. У нього вклали, як здавалось, неймовірну суму – 60 тисяч доларів.

"Коли ми прийшли в офіс з речима, я сказав: "Ми будемо працювати тут приблизно рік. Їсти тут, спати тут. І ми чогось досягнемо разом. Або ж разом станемо безробітними!", - зазначив Джек Ма.

Нині капіталізація його компанії складає уже 500 мільярдів доларів. Сам Джек - перший китайський бізнесмен, що потрапив на обкладинку Forbes. А його особисті статки оцінюють у майже 40 мільярдів доларів.

"Скажу вам чесно: ми ніколи не думали про прибуток. На кожній нараді чи обговоренні ми думали про одне – як допомогти іншим стати успішними. І їхній успіх зрештою приніс прибутки і нам", - наголосив Джек Ма.

Він стверджує, що українці передусім мають працювати в режимі 9-9-6. Від 9-ї ранку до 9-ї вечора 6 днів на тиждень. Рекомендує не копіювати досвід інших країн, а йти своїм шляхом. Джек певен: майбутнє України за молоддю, адже саме вона вміє мислити нестандартно.

"Так, вони не мають досвіду. Але хто має досвід у знанні майбутнього?! Давайте творити це майбутнє самі", - зазначив Джек Ма.

Від України Ма у захваті. І радитиме своїм знайомим активніше у неї інвестувати. Разом із тим наша держава і сама має активніше демонструвати себе світові, кажуть учасники форуму.

"Репутація – це капітал. Адже вкрай важливо, як люди сприймають вашу країну. Часто сприйняття навіть не однакове із реальністю. Саме ставлення інколи може допомогти залучити інвесторів та партнерів", - сказав засновник "Інституту репутації" Ніколас Тред.

Влада та бізнес, кажуть організатори форуму, уже об'єднали зусилля задля цього.

"Створити репутацію нашої країни, бренд. Тому що всі знають про Чорнобиль, про Кличка і ще про корупцію. Цього нам мало. У нас дуже великі можливості. У нас дуже великий потенціал", - переконаний засновник форуму Василь Хмельницький.

Разом із тим, на шляху до успіху українці мають бути готовими і до невдач, певен Джек Ма. Не боятися визнавати своїх помилок. І найголовніше – уміти їх виправляти.

Джек Ма, Володимир Зеленський
Сайт президента України

Джек Ма також зустрівся з керівництвом держави в Офісі президента, повідомляє пресслужба глави держави.

"У нас дуже амбітні цілі. Ми хочемо повністю перезавантажити Україну, щоб у країні з’являлися такі люди, як ви", – сказав Зеленський і додав, що до влади в Україні прийшли молоді люди, які прагнуть змін і хочуть зробити країну привабливою для інвестування.

Президент розповів про проєкт "Держава у смартфоні" та наголосив, що трансформація України в успішну країну неможлива без цифрових технологій.

Водночас Зеленський висловив зацікавленість у спільних освітніх проектах, зокрема, у сфері інформаційних технологій, позаяк Україна прагне створювати конкурентний ІТ-продукт.

Президент переконаний, що Україна може запропонувати багато цікавих бізнес-можливостей для інвесторів, зокрема для компанії Alibaba. Упродовж останніх років в Україні було відкрито понад 100 R&D-центрів (науково-дослідних центрів) відомих глобальних компаній, таких як Samsung, Boeing, Ericsson, Huawei, Oracle, Siemens. Зеленський запропонував Джеку Ма розглянути можливість відкриття такого центру в Україні для посилення роботи Alibaba у європейському регіоні.

Президент відзначив, що Україна має одних із найкращих у світі фахівців з data analytics і може запропонувати справді сильну експертизу для створення центру аналізу даних і штучного інтелекту (data analytics and artificial intelligence).

Напередодні мультимільярдер Джек Ма виступив у Харкові. Про принципи його життя читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції