До липня 2011 року Україна повинна виплатити боргів на 42 млрд доларів

Обсяг короткострокового зовнішнього боргу за залишковим терміном погашення на кінець першого півріччя 2010 року становив 42,1 млрд доларів (40,3% від загального обсягу валового зовнішнього боргу України).

Українська влада і корпорації в період з 1 липня 2010 року по 1 липня 2011 року мають виплатити за зовнішніми зобов'язаннями (без урахування відсотків) 42,1 млрд. доларів.

Це в середньому понад 3,5 млрд. доларів щомісяця, повідомляє на своєму веб-сайті Національний банк України.

"Обсяг короткострокового зовнішнього боргу за залишковим терміном погашення на кінець першого півріччя 2010 року становив 42,1 млрд. доларів (40,3% від загального обсягу валового зовнішнього боргу України). За перше півріччя 2010 року зовнішній борг, який підлягає сплаті протягом наступних чотирьох кварталів, знову виріс - на 5,2 млрд. доларів", - ідеться у повідомленні.

НБУ відзначає, що за цей період рівень покриття такого короткострокового боргу міжнародними резервами центрального банку скоротився на два процентні пункти - до 70%.

Короткостроковий борг за залишковим терміном погашення в 2009 році скоротився на 6,6 млрд. доларів.

За даними Нацбанку, накопичення таких боргів у 2010 році відбувалося, в першу чергу, через кредити сектора державного управління, торговельні кредити та прострочену заборгованість небанківських секторів економіки.

"В першому півріччі 2010 року зросли обсяги майбутніх виплат сектору державного управління (на 2,9 млрд. доларів) та інших секторів (на 2,7 млрд. доларів), оскільки саме ці сектори активно використовували залучення короткострокового капіталу в поточному році. У результаті короткостроковий зовнішній борг за залишковими термінами погашення в цих секторах виріс до 3,8 млрд. доларів і 25,4 млрд. доларів відповідно", - ідеться у повідомленні.

За даними НБУ, на кінець першого півріччя 2010 року обсяг короткострокового зовнішнього боргу за залишковим терміном погашення банківського сектору становив 11,7 млрд. доларів.

У повідомленніі також нагадується, що валовий зовнішній борг України до 1 липня 2010 року склав 104,5 млрд. доларів, що на 1,2 млрд. доларів, або на 1,2%, більше, ніж на початок року.

Читайте також:

Мінфін не бачить потреби в додатковому випуску ПДВ-облігацій

У МВФ вважають, що економіка України вже відновилася

Україна взяла в борг 2 мільярди доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: