До Москви для обговорення питання транзиту газу Україною збирається заступник голови Єврокомісії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Візит Мароша Шефчовича запланований на 13 червня.

У четвер, 13 червня, заступник голови Єврокомісії у справах Енергосоюзу Марош Шефчович прибуде до Москви "для обговорення питань українського транзиту газу після 2019 року".

Про це заявила під час брифінгу в Брюсселі представниця Єврокомісії Анка Падурару, пише ТАСС.

"Заступник голови Єврокомісії відвідає Москву 13 червня для обговорення транзиту газу після 2019 року", - повідомила вона.

За словами Падурару, Марош Шефчович зустрінеться з міністром енергетики Олександром Новаком, першим віцепрем'єром, міністром фінансів Антоном Сілуановим, а також із представниками підприємницьких кіл.

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу", "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ.

На останніх переговорах у Брюсселі в січні Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції