До СОТ через Енергетичну хартію

Комітет Європарламенту у міжнародних справах підтримає вступ Росії до СОТ за умови ратифікації Енергетичної хартії.

Нафтопровід
Lenta.ru
Росія не згодна з трьома положеннями Енергетичної хартії.
Члени комітету Європарламенту у міжнародних справах висловилися за те, щоб Євросоюз підтримав вступ Росії до Світової організації торговлі (СОТ) лише за умови ратифікації Москвою Енергетичної хартії. Про це повідомило у вівторок інтернет-видання EUobserver.

"У поширеній в комітеті раніше доповіді йдеться, що підтримка російського вступу до СОТ повинна залежати від ратифікації Росією договору про Енергетичну хартію", - йдеться у повідомленні.

Ця позиція співпадає з лінією Єврокомісії, яка активізувала зусилля з метою добитися ратифікації Росією підписаного в 1998 році договору після того, як випадки припинення постачань газу в деякі країни в 2006 році продемонстрували "наскільки ЄС залежний від свого найбільшого сусіда в постачанні енергоносіїв".

У поширеній в Європарламенті доповіді, згідно інформації EUobserver, міститься заклик до Єврокомісії "активно перешкоджати будь-яким олігополістичним тенденціям, таким як загроза створення газового картеля (за типом ОПЕК)".

Видання відзначає також, що минулого тижня з'явилася інформація з підготовленої експертами Єврокомісії доповіді, в якій пропонується обмежити доступ іноземних енергетичних компаній на ринок ЄС, зокрема, право на володіння ними активами європейських енергокомпаній.

Енергетична хартія була підписана Росією і ЄС в 1991 році. Договір до неї - в 1994 році, проте цей документ до цих пір не ратифікований Росією. Не ратифікували договір також і інші важливі гравці енергетичного ринку, зокрема Норвегія та Алжир.

Трьома основними моментами, з якими не згодна Росія, є формування транзитних тарифів винятково за допомогою аукціону, так зване, "право першої відмови" і положення Хартії про організацію регіональної економічної інтеграції.

На думку російських експертів, формування ціни на аукціоні викличе збільшення вартості газу для споживачів, а "право першої відмови" дозволить не надавати постачальникові енергоресурсів, що вже має доступ до труби, які-небудь переваги при новому контракті. Положення ж хартії про організацію регіональної економічної інтеграції не виконує повною мірою і сам Євросоюз.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: