До СОТ разом із Казахстаном

Міністри економіки України та Казахстану домовилися синхронізувати дії зі вступу до СОТ.


Україна і Казахстан мають намір домовиться про узгодження своїх дій зі вступу до Світової організації торгівлі. Про це повідомляє агенція „Українським Новини” з посиланням на прес-службу міністра економіки Анатолія Кінаха. 

Таку позицію узгодили міністр індустрії й торгівлі Казахстану Голім Оразбаков і Кінах на 11-му Петербурзькому економічному форумі. 

Крім того, міністри наголосили на позитивній динаміці розвитку двосторонніх зовнішньоекономічних відносин, просування співробітництва в сфері паливно-енергетичного комплексу, торгівлі, машинобудування, у тому числі й сільськогосподарської техніки. 

Кінах та Оразбаков прийшли до висновку, що обсяги співробітництва між країнами могли б стати більшими.
Український міністр проінформував свого казахського колегу про прийняті 11 законів, які повинні полегшити шлях країни до СОТ, а також про підготовку звіту робочої групи зі вступу України до цієї міжнародної організації. 

Оразбаков, у свою чергу, високо оцінив напрацювання України і, з огляду на завдання Казахстану ввійти до СОТ, висловив готовність урахувати український досвід при його виконанні. 

Міністри також обговорили створення зони вільної торгівлі між двома країнами. 

Міністри обох країн домовилися про необхідність підписання міждержавного протоколу про узгоджені дії і взаємні консультації на шляху вступу України і Казахстану до Світової організації торгівлі. 

Як повідомляло агентство, наприкінці травня перший віце-прем'єр, міністр фінансів Микола Азаров заявив про завершення Україною змін свого законодавства для вступу до Світової організації торгівлі. 

У жовтні 2006 року прем'єр-міністр Росії Михайло Фрадков виступив за синхронізацію переговірного процесу України й Росії зі вступу до Світової організації торгівлі. 

Після цього Президент Віктор Ющенко сказав, що вважає алогічним таке синхронне входження двох країн до цієї організації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: