До України почала надходити "альтернативна" нафта з Каспію

До Одеського порту прибули танкери з каспійською нафтою, що насамперед забезпечать Кременчуцький НПЗ, якому Росія відмовила у постачанні сировини.

"Укртранснафта" почала реалізацію проекту з поставок нафти з альтернативних джерел (країн Каспійського регіону) на вітчизняні нафтопереробні заводи.

На початку жовтня до Одеського морського порту вже прибули два танкери з легкою каспійською нафтою об'ємом 80 тисяч тонн кожен.

Паливо з першого танкера відвантажено до резервуарів нафтобази, завершується процедура митного оформлення. Після цього почнеться транспортування нафти системою Придніпровських магістральних нафтопроводів "Укртранснафти".

Розвантаження другого танкера очікується найближчими днями. Крім того, планується прибуття ще одного (третього) танкера об'ємом 80 тисяч тонн нафти.

Проект "Укртранснафти" запроваджено на виконання урядової програми із диверсифікації джерел постачання нафти до України.

"Альтернативна" каспійська нафта насамперед надійде до Кременчуцького НПЗ, якому Росія відмовила у постачанні сировини.

"Дворічна нафтова блокада Кременчуцького НПЗ (51% акцій у власності державної компанії НАК "Нафтогаз України") з російського боку в черговий раз довела гостру необхідність диверсифікації джерел поставок нафти на територію України, яка повністю відповідає енергетичній стратегії України", - підкреслив голова правління ВАТ "Укртранснафта" Олександр Лазорко.

Нагадаємо, з жовтня 2007 року "Укртранснафта" не здійснює транспортування російської нафти сорту Urals на Кременчуцький НПЗ через відмову російської сторони поставляти сировину для переробки на заводі.

"Укртранснафта" є оператором системи нафтопроводів України, 100% акцій підприємства належать НАК "Нафтогаз України".

Читайте також:

Зупинено роботу "Одеського НПЗ"

Білорусь зацікавилася нафтопроводом "Одеса-Броди"

Російські моряки розлили нафту в акваторії Севастополя

Транспортувати газ в обхід Росії погодились п’ять країн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: